SİVTAŞ Güç Katacak--Video
Sivas Kongresi´nin 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘AGRO Sivas 2019 Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı´ dün kapılarını açtı. Fuarın açılışında konuşan Vali Salih Ayhan, kısa adı SİVTAŞ olan Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi´ni kurduklarını anımsatarak “Şu an yoğunluktan dolayı belki çok gündem olmasa da yakında imalat süreçlerine başlıyoruz. Seneye bu zaman SİVTAŞ´ın güçlü bir bünyesi olacak, fabrikaları olacak. Sözleşmeli üretim ve sözleşmeli besicilik yapacak” dedi.
Tarih: 6.9.2019 07:00:10

Fatih TABUR

Sivas Kongresi´nin 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında ‘AGRO Sivas 2019 Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı´nın açılışı dün gerçekleştirildi.

Gültepe Mahallesi´nde bulunan Fuar Alanı´nda düzenlenen etkinliğin açılışına Vali Salih Ayhan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu ile çok sayıda protokol üyesi ve vatandaş katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Vali Salih Ayhan, Sivas´ta tarım alanında yürütülen çalışmalara ilişkin bilgiler verdi.

“OTELLERİMİZ DOLU”

Tarım fuarının hayırlara vesile olmasını temenni ederek sözlerine başlayan Vali Ayhan, “İnşallah ilimizin ekonomisine faydalı olur, bereketli olur. Sivas bu sene çok yoğun, hareketli ve bereketli günler yaşıyor. Otellerimiz dolu. Olağanüstü bir yoğunluk var. 100. yıl coşkusunu, heyecanını çok güzel bir şekilde kutlamaya devam ediyoruz. Bu asil ruhu inşallah dünden bugüne, bugünden de yarına çok güzel bir şekilde taşıyacağız. Biz rutin çalışmaları 100. yıl kapsamına almadık ama tarımın Sivas açısından önemine binaen bu fuarı 100. yıl kapsamında yapalım dedik. İnşallah bunda da başarılı olacağız” dedi.

“FORUMDA GÜZEL FİKİRLER ORTAYA ÇIKTI”

Önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın kapanış konuşmasını gerçekleştirdiği Orta Anadolu Ekonomi Forumu´nu anımsatan Vali Ayhan, “Forumda tarımla ilgili özel bir başlık vardı. Özellikle biz koydurduk. İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz, odalarımız ve borsamızın özel bir gayreti oldu. Gerek Sivas tarımı gerek bölge tarımına yönelik çok güzel söyleşiler oldu, çok güzel fikirler ortaya çıktı” şeklinde konuştu.

ÖRNEK OLACAK

Göreve geldiği zaman Sivas´ta sanayi, tarım ve turizm olmak üzere 3 sektöre ağırlık vereceklerini göreve geldiğinde dile getirdiğini hatırlatan Vali Ayhan, “Tarımla ilgili 2023 Vizyonu kapsamında özel çalışmalar yürütmekteyiz. Sivas´ın ekilmeyen hiçbir alanı kalmasın. Sözleşmeli üretim ve sözleşmeli besicilik kavramlarını bu ilde daha çok gündem yapacağız ve bunu daha işlevsel hale getireceğiz.  Sivas´ta Ulaş Kovalı mevkiinde çok güzel bir canlı hayvan pazarı ve ot borsası ihale süreci başladı. Yaklaşık 20 milyon liralık bir yatırım. Bunun paydaşları Sivas İl Özel İdaresi, Sivas Belediyesi ve Ticaret Borsamız. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´nin (TOBB) de destekleriyle yükü dağıttık. Hep beraber güzel bir şekilde Sivas´a örnek bir projeyi gerçekleştireceğiz”  açıklamasında bulundu.

“ÇİFTÇİLERİMİZİN GÜCÜNÜ BİRLEŞTİRECEĞİZ”

Vali Ayhan, konuşmasını şu ifadelerle devam ettirdi: “Tarımda olağanüstü çalışmalar var. Eksiğimiz var mı? Var. Bunları da gidereceğiz. Biz yine bir inisiyatif aldık. Belediyemizle beraber Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi´ni (SİVTAŞ) kurduk. Şu an yoğunluktan dolayı belki çok gündem olmasa da yakında imalat süreçlerine başlıyoruz. Seneye bu zaman SİVTAŞ´ın  güçlü bir bünyesi olacak, fabrikaları olacak. Sözleşmeli üretim ve sözleşmeli besicilik yapacak. Çiftçilerimize güvenli bir liman olacağız inşallah. Türkiye´ye örnek olacak. Çok güçlü bir yapı kurduk. Bu ilin en özellikle işlerinden birisi tarımdır. Tarımda çiftçilerimiz açısından güzel modeller oluşturacağız. Turizmi geliştirmeye çalışıyoruz. Turizm bu ilin kurtuluşlarından birisi. Yüksek Hızlı Tren ile beraber çok önemli sosyo-ekonomik değişimler olacağına inanmaktayım. Sanayi alanında da Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nde tarımsal işletmeler kurulabileceğini öngörmekteyiz. Hepsini bir arada toparladığımızda Sivas´ta çok güzel bir anlayış, birliktelik var. Bu tür fuarlar elbette sinerji ile birlikte beraberliği getirmektedir. İnşallah bunları mahrum bırakmayacağız. Çiftçilerimizin gücünü birleştireceğiz. Sivas´ın tarımda örnek bir il olacağına inanıyorum. Tarımda iyi bir potansiyelimiz var.   Fuar bu alanda son kez yapılacak. Bir de böyle bir nostalji var. Artık burada bir eğitim yuvası kurulacak. Tarım fuarına yeni bir yer tahsisi yaparaktan bu heyecanımızı devam ettireceğimize inanıyorum.”

ÜRÜNLERİ İNCELEDİLER

Vali Ayhan´ın konuşmasının ardından kesilen kurdele ile fuarın açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından Vali Ayhan ve beraberindekiler stantları gezerek ürünler hakkında yetkililerden bilgi aldı.

DEV TRAKTÖR İLGİ ODAĞI OLDU

9 Eylül´e kadar açık kalacak olan fuarın ilk gününde ilgi odağı 750 bin liradan satışa sunulan traktör oldu. Fuara gezenler büyüklüğü ile dikkat çeken traktörün önünde fotoğraf çektirdi.
Firma yetkilisi Salih Sevim,  “Traktörde tarımla ilgili yapılabilecek tüm donanımlar mevcuttur. Fuarın da ilgi odağı. Arkadaşlar resim çekinmek için geldiler. Fiyatı 750 bin lira. Normal şartlarda Avrupa da Euro ile satılıyor ama biz fuarda Türk Lirasını tercih ediyoruz. Pazarlıkta olduğumuz 3 kişi var, görüşmedeyiz” dedi.

 Video Tarihi: 5.9.2019 15:46:06
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SİVTAŞ Katacak Video
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ordumuzun Yanındayız
Ordumuzun Yanındayız
Sivas İrade Gazetesi olarak son dönemde gerçekleştirdiği sınır ötesi operasyonlarla ülkemizi bölmeye çalışan hainlere fırsat vermeyen devletimizin yanındayız ve sonuna kadar destekçisiyiz. Allah; Türkiye´nin terör devleti kurulmasını engellemek ve Suriyelilerin kendi ülkelerine dönüşünü sağlamak için başlattığı Barış Pınarı Harekatı´nda ordumuzu muzaffer eylesin.
Hızlı Tren Ramazan´a Hazır
Hızlı Tren Ramazan´a Hazır
Birtakım ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere ilimize gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Köklüce mevkiinde bulunan Yüksek Hızlı Tren (YHT) şantiyesinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Turhan, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren projesinde yürütülen çalışmalarda herhangi bir aksaklık olmadığını belirterek, “Bu projede çalışan müteahhitlerimizle, teknik ekiple, valimizle beraber çalışmalar hakkında bilgi aldık, değerlendirmeler yaptık. Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattı inşallah planladığımız şekilde devam ediyor. Hedefimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın da kamuoyuna açıkladığı gibi önümüzdeki Ramazan Bayramı´ndan önce hizmete almayı planlıyoruz. Çalışmalarımızda bir sıkıntı, sorun şu anda görünmüyor” dedi.
Yürekten İnanıyoruz
Yürekten İnanıyoruz
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Ekim ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Başkan Mustafa Eken, Barış Pınarı Harekatı´na tam destek verdiklerini açıklayarak “Ülkemizi, sınırlarımızı tehdit eden saldırılar karşısında bu aziz vatanın her bir ferdi, Türkiye´nin geleceği için bir ve bütün olarak azim ve kararlılıkla çalışmaya üretmeye devam edecektir. Bizler iş dünyası olarak her zaman ve her koşulda yanında yer aldığımız Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bölgedeki terör unsurlarını yok edeceğine ve terör örgütlerini etkisiz kılacağına yürekten inanıyoruz. Allah askerlerimize güç kuvvet versin. Her türlü terörün Allah belasını versin, bin canımız olsa hepsini bu ülke için feda ederiz” dedi.
Altyapı Çalışmaları Tam Gaz
Altyapı Çalışmaları Tam Gaz
Sivas Belediyesi SİBESKİ Müdürlüğü ekiplerinin Mehmet Akif Ersoy, Huzur ve Yeşilyurt mahallelerini kapsayan bölgede başlattığı yağmur suyu hattı çalışmaları aralıksız sürüyor.
Uğurlu´dan İade-i Ziyaret
Uğurlu´dan İade-i Ziyaret
Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği´ne (SESOB) iade-i ziyarette bulundu. Ziyarette konuşan Başsavcı Uğurlu, Sivas´ta görev yapmaktan dolayı memnun olduğunu dile getirdi.
YLSY Tanıtıldı--Video
YLSY Tanıtıldı--Video
Cumhuriyet Üniversitesinde "Yurt İçi Akademik Danışman ve Yurt Dışı Lisansüstü Öğrenim Programı (YLSY) Tanıtım Toplantısı" düzenlendi.
Meme Kanserinde Kontrol Sende --Video
Meme Kanserinde Kontrol Sende --Video
Meme Kanseri Farkındalık Ayı nedeniyle meme kanserine dikkat çekmek amacıyla Medicana Sivas Hastanesi tarafından “Kontrol Sende” etkinliği düzenlendi. Paşabahçe´de gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ayhan Koyuncu ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr. Necla Demir, onkoloji hastaları ile B-fit Kadınların Sağlıklı Yaşam Merkezi üyelerine meme kanseri hakkında önemli bilgiler verdi.
Binalarda Yeni Dönem
Binalarda Yeni Dönem
Sivas Belediye Meclisi´nin Ekim ayı toplantılarında önemli kararlara imza atıldı. İmar Komisyonu´nun hazırladığı rapor doğrultusunda 1 Ocak 2020 itibariyle Sivas´ta açık teras yapımına müsaade edilmemesine, 5 kata kadar olan binaların çatılarının kiremitle kaplanmasına, 5 kat ve üzerindeki binaların çatılarının ise kiremit ya da kiremit rengine uygun sac yapılmasına karar verildi. Kararı değerlendiren Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Amacımız şehrin estetik olarak daha güzel görünmesi. Çünkü Sivas yeni nesillere daha güzel bırakılmak üzere bizlere emanet edilmiş bir şehir. İşin özünde ne var? Teras olarak kabul ettiğimiz alanları artık yapmayacağız. Açık terasları. Çünkü iklim olarak Sivas´a uygun bir yapı olmadığını özellikle terasta yaşayan hemşehrilerimiz biliyor. Bunun yanında 5 katın altındaki çatılar kiremit olacak. 5 katın üstündeki çatılarda da kiremit rengine benzer malzemeler kullanılacak. Şehrimiz için devrim niteliğinde bir karar olduğuna inanıyorum” dedi.
İki Projede 6 Yıllık Gecikme
İki Projede 6 Yıllık Gecikme
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu´nun verdiği önergeyle Geminbeli ve Yağdonduran tünelleri toplamda 6 yıl geciktiği ortaya çıktı.
Ödemeler Ne Zaman Yapılacak?--Video
Ödemeler Ne Zaman Yapılacak?--Video
Çiftçilerin yaşadığı sorunları TBMM Genel Kurulu´nda gündeme taşıyan CHP Milletvekili Ulaş Karasu, “Tarımsal üretimde bulunan çiftçilerimiz zor durumda. Dünyanın en pahalı mazotunu kullanan çiftçilerimiz, Tarım Kredi Kooperatifleri´nin uyguladığı yüksek faizler ile borcunu ödeyemeyecek noktaya gelmiştir. Çiftçilerimizin 2018 sertifikalı tohum desteklemeleri ne zaman ödenecektir?” diye sordu.
Ziraat Odası´ndan Harekata Destek
Ziraat Odası´ndan Harekata Destek
Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ ve Meclis Başkanı Cemil Gözen, Suriye´nin kuzeyinde başlatılan Barış Pınarı Harekatı´na tam destek verdiklerini açıkladı.
Çadır Kültürü Yaşatılacak
Çadır Kültürü Yaşatılacak
Vali Salih Ayhan, ilimize önemli bir turizm değeri katacak olan ve çalışmalarına başlanan Altınkale Projesi ile Sıcak Çermik Meydanı alanında incelemelerde bulundu. Altınkale ve Meydan Projesi´nin yapımına başlanıldığını kaydeden Vali Ayhan, son yıllarda vatandaşlardan gelen yoğun talebe karşılık vererek çadır kültürünü yeniden Sıcak Çermik´te yaşatacaklarını söyledi. Vali Ayhan, “Standardı güzel, estetik dokuya uygun çadırlar yapacağız. İnsanların geçmişte yaşadığı o duyguyu bu zaman diliminde yeniden yaşatacağız” dedi.
Ön Yargıları Bırakın
Ön Yargıları Bırakın
Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelerek mesleki deneyimlerini paylaşan Vali Salih Ayhan, “Yerini sevmeyen fidan ağaç olamaz. Ön yargılarınızı bir tarafa bırakın, Sivas´ta yaşamaktan ziyade Sivas´ı yaşamayı yeğleyin” dedi.
Meclis´ten Tam Destek--Video
Meclis´ten Tam Destek--Video
İl Genel Meclisi Ekim ayı toplantılarının birinci gündem maddesi Türkiye´nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı oldu. Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Türkiye´nin güneyinde Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarıyla kazanılan sınır ötesi başarıların ardından Fırat´ın doğusuna yönelik Barış Pınarı Harekatı´nın da zaferle tamamlanmasını temenni eden meclis üyeleri operasyona tam destek verdi.
“Tek Vücut Olmalıyız”
“Tek Vücut Olmalıyız”
Esnaf teşkilatı olarak Barış Pınarı Harekatı´nı desteklediklerini belirten SESOB Başkanı Beşir Köksal, “Türk milleti olarak tarihte olduğu gibi bu önemli operasyonda da tek vücut olmalıyız” dedi.
Zalimin Karşısında Mazlumun Yanında
Zalimin Karşısında Mazlumun Yanında
Türkiye´nin güvenli bölge oluşturmak amacıyla Fırat´ın doğusuna yönelik düzenlediği Barış Pınarı Harekatı´na bir destek de Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Mustafa Hızal´dan geldi. Dernek binasında açıklamalarda bulunan Başkan Hızal, “İslam´ın son kalesi Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve onun bağrından çıkan Türk ordusundan başka hiç bir güç buna cesaret edemezdi. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın talimatları ile bir gece ansızın gelebiliriz dediği operasyon başlatılmıştır. Zalimin karşısında mazlumun yanında olan aslan yürekli, çelik bilekli, kahraman Türk ordumuzun bu operasyondan en güzel şekilde yüzünün akıyla, hiçbir askerimizin burnu bile kanamadan çıkacağına inancımız ve güvenimiz tamdır” dedi.
 Allah Askerlerimizi Korusun
Allah Askerlerimizi Korusun
Türkiye´nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı nedeniyle mesaj yayımlayan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Allah, Türk Silahlı Kuvvelerimizi düşmanın şerrinden korusun ve kahraman askerlerimize muvaffakiyetler nasip eylesin” dedi.
Yazılım Kurslarını Devam Ettireceğiz
Yazılım Kurslarını Devam Ettireceğiz
Cumhuriyet Teknokent ile İŞKUR iş birliğinde gerçekleştirilen “Yazılım ve Veri Tabanı Uzmanlığı” eğitimini başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi. Törende konuşan Teknokent Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Serdar Mercan, “Şehrimiz, bölgemiz ve ülkemizin geleceği açısından oldukça önemli olan yazılım kurslarını İŞKUR işbirliği ile Cumhuriyet Teknokent olarak devam ettireceğiz” dedi.
Büyüklere Saygı Kırmızı Çizgimiz
Büyüklere Saygı Kırmızı Çizgimiz
Halk Otobüsleri Kooperatifi tarafından düzenlenen istişare toplantısına katılan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Biz çözüm odaklıyız ve sizlerden de tek bir şey istiyoruz. Otobüslerde 65 yaş serbest biniş uygulaması devam ettiği müddetçe, büyüklerimize saygıda kusur etmemek bizim kırmızı çizgimiz” dedi.
İş Birliği Yapmalıyız
İş Birliği Yapmalıyız
10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü nedeniyle Sağlık İl Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı. Yazılı açıklamada, “İntihar davranışının önlenmesinde ortak hedefimize ulaşmak için bizler toplumun üyeleri olarak çok disiplinli bir yaklaşım kullanarak koordine bir şekilde iş birliği yapmalıyız. Herkes intiharın önlenmesine katkıda bulunabilir" denildi.
Sahada Olun
Sahada Olun
2019´un son koordinasyon toplantısı dün İl Genel Meclisi Toplantı Salonu´nda Vali Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirildi. Kamu kurumu yetkililerine uyarılarda bulunan Vali Ayhan, “Kendinize ait işleri yerine getirmekle beraber bu hizmetleri yaparken vatandaş memnuniyetini sağlamak çok çok önemli. Yapılan çalışmalarla ilgili sahada olmanız gerektiğini de her ortamda söylüyoruz” dedi.
Erasmus+ Projesine STSO Damgası
Erasmus+ Projesine STSO Damgası
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) “Avrupa´ya Açılan Yedi Kapı (Seven Doors to Europe)" adlı Erasmus+ projesinde konsorsiyum üyesi olarak yer aldı.
İş Birliği Protokolü İmzalandı--Video
İş Birliği Protokolü İmzalandı--Video
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (CÜSEM) arasında eğitim iş birliği protokolü imzalandı. STSO ve CÜSEM arasında belirlenecek konularda eğitimlerin verilmesinin amaçlandığı protokol kapsamında birçok eğitim programı düzenlenecek.
 Tek İsteğim Dolgu Yol
Tek İsteğim Dolgu Yol
Emekli olduktan sonra Serpincik Köyü ile Serpincik Göleti arasında bulunan 400 metrelik yol üzerinde yer alan arazisinde kaz yetiştiriciliği yapmaya başlayan Ayhan Tırpan´ın tek isteği stabilize olan bu yolun yapılması. Bahsi geçen 400 metrelik yol nedeniyle bölgede bulunan birçok vatandaşın aracının bahar aylarında çamura battığını ifade eden Tırpan, “Bu yola ben 6-7 kamyon mermer kırığı getirdim ama İl Özel İdare´nin dozerleri her sene sıyırdı sıyırdı, kenara attı. Bu yolda perişanlık çekiyorum. Sonbaharda ve ilkbaharda eşyalarımı 400 metre boyunca sürekli sırtımda taşımak zorunda kalıyorum. Sayın Valimize sizin aracılığınızla sesleniyorum. Buraya araçların çamura girip batmadan gidebilmeleri için sadece dolgu yol istiyorum, asfalt da istemiyorum” dedi.
İşbirliği İçerisinde Olacağız
İşbirliği İçerisinde Olacağız
Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu´na iade-i ziyarette bulunan Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, “Cumhuriyet Başsavcılığı olarak resmi kurumlarla ve sivil toplum örgütleriyle her zaman işbirliği içerisinde olacağız” dedi.
193 Bin Ton Atık Toplandı
193 Bin Ton Atık Toplandı
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2018 yılı belediye atık istatistiklerini yayımladı. Buna göre ilimizde belediyeler tarafından toplanan atık miktarı 193 bin 399 ton olarak açıklandı. Bu atıkların 59 bin 348 tonu belediye çöplüğüne, 129 bin 179 tonu düzenli depolama tesislerine, 4 bin 872 tonu ise geri kazanım tesislerine gönderilerek bertaraf edildi.
Anne Sütünün Önemi Anlatıldı
Anne Sütünün Önemi Anlatıldı
Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi´nde “Anne Sütünün Önemi ve Emzirme” etkinliği düzenlendi. Etkinlikte katılımcılara anne sütünün önemi anlatıldı. Programda konuşan Başhekim Yardımcısı ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çağlar Yıldız, “Anne sütü ilk aşıdır. Anne sütünü almasıyla beraber çocuk hastalıklara karşı daha korunaklı bir hale gelmektedir ve bağışıklık sistemleri daha güçlü bir hal almaktadır” dedi.
Fotoğraf Sevgisini Aşılamayı İlke Edindik
Fotoğraf Sevgisini Aşılamayı İlke Edindik
4 Eylül Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Vedat Esen, “Derneğimizde fotoğraf sevgisini aşılamayı, öğrenmeyi ve öğretmeyi ilke edindik. Fotoğrafı hayatına yansıtan herkesi derneğimize bekleriz” dedi.
Makamlar Hizmet İçin--Video
Makamlar Hizmet İçin--Video
Ata Sanayi esnafı, Sivas Tesviyeciler ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil´in koordinesinde gerçekleştirilen kahvaltı programında Halfelik Alt Geçidinde yapılan düzenleme nedeniyle Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´e teşekkür etti. Programda konuşan Başkan Bilgin, “Biz belediye makamını millete hizmet etmenin bir aracı olarak görüyoruz. Bu makamlar gelip geçer. Bizim de bu görev süremiz bir gün bitecek. İyi işler yaptı dedirtebilirsek bizim yanımıza kalacak olan kazanç budur” dedi.
Doyasıya Eğlendiler--Video
Doyasıya Eğlendiler--Video
Sivas´ta bulunan yetim çocuklar için Sivas Belediyesi, Hayat Ağacı Derneği ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) iş birliğinde piknik programı düzenlendi. Yetim çocuklar Paşabahçe Mesire Alanı´nda yapılan piknikte doyasıya eğlendi.
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Babalar En Çok Kızlarını Sever
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
Namazın Toplayıcılık Niteliği Vardır
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Vatan Sevgisi İmandandır
Alper Duran
Alper Duran
Banane Amerikadan
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Yıl 1919
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Sefer Bizden Zafer Allah´tandır
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Yiğido Zirve Aşkına
Ahmet Tabur
Ahmet Tabur
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Üçüncü Tür
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Okullar Açılıyor, Anneler Hazır Mı? -2-
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Adem Akgül
Adem Akgül
MODERN TÜRKİYE VE ABD
Taner Karabal
Taner Karabal
Karayolunu Biz Neden Değerlendiremiyoruz?
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Hanife Döner
Hanife Döner
Hakikat Mülküne Varan Bir Dost: Ayşe Şasa –Son-
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Kriz Mi? Kim Demiş? Bu Şehri Yönetenler Krizle Dalga Geçiyor!
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
Hayrullah Ağkaş
Hayrullah Ağkaş
DOLAR
5.9103
EURO
6.5174
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Düşmanlarınızın en kuvvetlisi içinizdedir.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1

1