USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Spor

Ünlü Fransız Kulübünden Sivas'a Yatırım

Dünyanın en büyük markalarından olan Paris Saint-Germain Kulübü ve Futbol Union şirketi, Sivas’ta resmi okulunu açtı.

17-09-2023 13:50
SİVAS
Google News

Hayrullah AĞKAŞ 

Paris Saint Germain Academy Sivas’ta sezonu düzenlediği törenle açtı.

Paris Saint Germain (PSG) Academy Turkey'in Sivas’taki futbol okulunun açılış kurdelesini Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Paris Saint Germain Academy Turkey Kurucusu Nihat Uğurlu, yönetim kurulu üyesi Cem Kılıç, Paris Saint Germain Academy Teknik Direktörü Benjamin Scout Houri, Türkiye Teknik Direktörü Hamza Gezmiş ve sporcular kesti.

Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesinde bulunan futbol sahasında düzenlenen açılış töreninde konuşan Paris Saint Germain Academy Turkey Kurucusu Nihat Uğurlu, PSG'nin futbol okulunun Sivas’ta da açılması nedeniyle memnuniyetini dile getirdi. Uğurlu; “Futbolcuları yetiştirme üzerine yola çıktık. Mükemmel bir kulüple çalışıyoruz. Paris Saint Germain'in dünyadaki marka değeri 4.2 milyar euro. Buradaki çocuklarımızla arkadaşlarına büyük bir kulüpte eğitim aldığını, büyük bir kulüpte oynadığını, rahatlıkla söyleyebilir. Sektörün lideri olduk. Türkiye'deki bütün kulüpler, bütün futbol akademileri, futbol okulları bizi örnek alıp bu şekilde yapıyorlar. Bunun artması aslında Türk futboluna büyük bir kazanç olacak. Güven sağlıyoruz. Eğitimimizde çok iyi bir kadro oluşturduk, özellikle Sivas'ta. Burada olmaktan gerçekten çok mutluyum. Böyle bir yatırımın buraya gelmesi özellikle Sivas'ta yetenekli sporcuların olduğunu çok iyi biliyoruz. Sadece onları düzenli, sürdürülebilir bir eğitimle hedeflerine ulaştırabileceğimizi düşünüyoruz” dedi.

“SADECE FUTBOL DİYE BAKMAYIN”

Yönetim kurulu üyesi Cem Kılıç ise, Sivas’ta genç yeteneklerin çok fazla olduğunu belirterek, “Burada olmaktan son derece mutluyuz. Futbolda gençler yetiştireceğim. Sadece gençler yetiştirmeyeceğim. İyi bir vatandaş yetiştireceğim. Bilgi odaklı eğitim sistemiyle çocukları geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz. Sadece futbolcu geliştirmek değil, yıldız oyuncu çıkartmak değil, dünyayı anlayabilen, rekabetçi, iyi yerde olabilen, öz güveni yüksek, insan ilişkileri kuvvetli, iletişim becerisi güçlü, özgürlük, güveni, öz işlerini yüksek bireyler yetiştirmeye çalışıyoruz. Sadece futbol diye bakmayın” ifadelerini kullandı.

“BAŞARILAR DİLİYORUM”

Paris Saint Germain Academy Türkiye Teknik Direktörü Hamza Gezmiş ise, sporculara başarılar dileyerek, “Amacımız eğitim felsefesi, saha içi ve saha dışı karşılaştığı problemleri en iyi çözüm üretebilecek olan sporcular yetiştirebilmek. Paris Saint Germain’in günlük, haftalık, aylık ve yıllık programlara göre çalışıyoruz. Bu projede en önemli olan şey bütünsel bakış açısı aslında. Sadece sportif gelişim hedefleyen bir akademi değiliz. Aynı zamanda sporun değerlerini kazanan sosyal yönden sporcularımızın gelişmesi, burada kazandıkları özgüvenle akademik olarak okullarında da başarılı sporcu olabilmeleri bizim öncelediğimiz davranışlardan bir tanesi. Velilerden ricam özellikle sporcularımızın yurt içinde ve yurt dışında yapacağımız kamplarda muhakkak bizlerle olması noktasında destek sağlamanız olacaktır. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Paris Saint Germain Academy Sivas’ta eğitim gören sporcular futbol gösterisi gerçekleştirdi.

Sivas İrade- Sivas Gündem- Sivas Haberleri- Sivas son dakika

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Ali Ünsal
Ali Ünsal 2 hafta önce
Alim yıldız ne anlar ki futboldan onu açılış için getirmişsiniz anlamadım. Bu işin olmayacağı burdan belli. Boşuna açmışsın
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
Sosyal medyaya mı internet medyasına mı güveniyorsunuz?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
28.09.2023
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ