Politika

AK Parti'de Sivas İl Başkanlığı Listesinde Adayların Sayısı Artıyor! Toplam 14 Kişi!

AK Parti'de Sivas İl Başkanlığı koltuğuna aday olan isimlerin sayısı artmaya başladı. Mevcut İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi’den boşalacak koltuk için 14 ismin ismi öne çıkmaya başladı.

AK Parti'de Sivas İl Başkanlığı Listesinde Adayların Sayısı Artıyor! Toplam 14 Kişi!
04-06-2024 11:06
SİVAS

Erdem TAHILLIOĞLU

5 Mayıs 2024pazar günü " AK Parti’de Enkazı Kim Devracak? 9 Adayın İsmi Öne Çıkıyor" başlığıyla gündeme getirdiğimiz haberde  31 Mart yerel seçimlerinde oy oranında büyük kan kaybı yaşayan AK Parti’nin il teşkilatında değişikliğe gidilmesinin beklendiğini duyurmuştuk.

 Gazetemizin edindiği kulis bilgisine göre mevcut İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi’den boşalacak koltuk için  9 ismin öne çıktığını dile getirmiştik. AK Parti’de yapılan toplantı neticesinde o listeye 5 ismin daha eklendiğini öğrenildi. 

YÖNETİMİN DEĞİŞMESİ BEKLENİYOR

31 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti’nin kan kaybettiği illerin başında gelen Sivas’ta mevcut parti yönetiminin değişmesi bekleniyor.  5 Mayıs’ta "AK Parti’de Enkazı Kim Devracak? 9 Adayın İsmi Öne Çıkıyor" başlıklı haber ile AK Parti Sivas İl Başkanlığı için öne çıkan isimleri Burhaneddin Kuru, Murat Toraman, Turan Topgül, Fatih Sevim, Hakan Akkaş, Sedat Özata, Sami Aydın, Mustafa Yıldız  ve Fatih Duman olarak  duyurmuştuk.

LİSTEYE 5 İSİM DAHA EKLENDİ

AK Parti’de il başkanları aday listesine 5 ismin daha eklendiği öğrenildi. Bu isimler Ercihan Altınkaya, Ahmet Kuzu, Mustafa Veske, Erkan Karasu ve Sedat Darıcı.  AK Parti eski Şarkışla İlçe Başkanı olan Altınkaya, üçlü kararname ile dönemin Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz´a müşavir olarak atanmıştı.

AK Parti eski Merkez İlçe Başkanı olan Ahmet Kuzu da adaylar arasında yer alıyor. Teşkilatın İl Başkanlığı için alternatifleri arasında iş insanı Mustafa Veske’nin de ismi geçiyor.  Sivas Belediyespor’un eski yöneticisi olan ve inşaat ve tekstil üzerine faaliyet gösteren Veske,  Sivasspor Basın Sözcüsü Gökhan Karagöl’ün Sivas’a yatırım yapmasına vesile olmuştu.

  AK Parti Sivas eski Milletvekili Mustafa Açıkalın’ın danışmanı olan Sedat Darıcı ile Belediye Meclis Üyesi Erkan Karasu’nun da isimleri başkanlık için geçiyor.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER