Spor

Antalya’da Sivas Rüzgarı Estirdiler

Antalya’daki Bisiklet Yol Yarışları'na Sivas’ı temsilen katılan bisikletçiler kente madalyalarla döndüler.

Antalya’da Sivas Rüzgarı Estirdiler
03-10-2023 09:45
SİVAS

Mehmet Fatih AKGÜL

30 Eylül-1 Ekim 2023 tarihleri arasında Antalya'da düzenlenen Türkiye Kupası 4. Etap Puanlı bisiklet yol yarışları sona erdi.

Antalya’da düzenlene heyecan dolu yol yarışlarına çok sayıda sporcu katılarak dereceye girebilmek için ter döktü.

Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcuları da yarışlarda büyük başarı elde etti. Genç bisikletçiler, kıyasıya rekabetin yaşandığı yarışlarda gösterdikleri performanslarla dikkat çekti.

DERECE YAPAN SİVASLILAR

Genç bayanlar kategorisinde Sivas ekibi, 2023 takım genel klasman şampiyonu oldu. Genç erkekler takımı ise, yarışlarda zorlu koşullarına rağmen 3.’lük elde ederek önemli bir başarıya imza attı. Genç bayanlar yol yarışı kategorisinde Semanur Kiriş, birinci olarak altın madalya kazandı. Genç bayanlar kriteryum yarışında ise sporcu Yasmin Uçar birinci, Rumeysa Yılmaz ise ikinci sırayı aldı. Ayrıca, yarışta üçüncü sırayı da Semanur Kiriş elde etti. Genç bayanlar 2023 genel klasman şampiyonluğunu da yine sporcu Semanur Kiriş kazandı. Aynı kategoride Keziban Öztürk, üçüncü sırayı alarak takımının başarısına katkı sağladı.

İL MÜDÜRÜ TEBRİK ETTİ

Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, ise kente derecelerle dönen sporcuları tebrik etti. Tunç, “Bisikletçiler bu büyük başarılarıyla hem şehrimizi hem de ülkemizi gururlandırdılar. Başarılarını sürdürmeleri dileğiyle, genç sporcularımıza tebriklerimizi iletiyorum. Sporcularımızı canı gönülden kutluyorum” dedi.

Sivas İrade- Sivas Gündem- Sivas Haberleri- Sivas son dakika

 

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER