Gündem

Atatürk'ün Cumhuriyet'i Emanet Ettiği Gençlere Büyük Görev Düşüyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu,  “Bağımsızlık ve özgürlük ideallerimizi canlandırdığımız, ulusal birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, geleceğe olan inancımızı artırdığımız bugünde, Önderimiz Atatürk'ün Cumhuriyeti emanet ettiği ışığımız, umudumuz, geleceğimiz gençlerimize büyük görevler düşmektedir” dedi.

Atatürk'ün Cumhuriyet'i Emanet Ettiği Gençlere Büyük Görev Düşüyor
18-05-2024 13:03
SİVAS

Erdem TAHILLIOĞLU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolun ilk adımını oluşturan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışının 105’inci yıl dönümünü büyük gurur ve coşkuyla kutladıklarını ifade eden Karasu, “Ulu Önderimiz’in Samsun’a çıkarak başlattığı bu yolda, milletimiz 105 yıldır azimle, kararlılıkla ve inançla ilerlemiştir, sonsuza kadar ilerlemeye devam edecektir. Büyük sıkıntılar ve zorlu mücadele şartları altında, büyük bedeller ödenerek, üstün fedakarlıklarla kurulan laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti, gençlerimize emanet edilmiştir. 19 Mayıs’ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması, gençlere verilen değeri ve duyulan güveni göstermesi bakımından da son derece önemlidir. Bağımsızlık ve özgürlük ideallerimizi canlandırdığımız, ulusal birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, geleceğe olan inancımızı artırdığımız bugünde, Önderimiz Atatürk'ün Cumhuriyeti emanet ettiği ışığımız, umudumuz, geleceğimiz gençlerimize büyük görevler düşmektedir.  Gençlerimiz Nutuk ve Gençliğe Hitabe’de kendisine verilen bu görevlerin ve sorumlulukların farkındadır. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık ve özgürlük meşalesini daima yükseklerde taşıyacak olan gençler; fikri hür, vicdanı hür bir nesil olarak aklın ve bilimin rehberliğinde, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında da ülkemizin daha çok kalkınması ve demokratikleşmesi için daima daha çok çalışacak ve ülkemizi ileri seviyelere taşıyacaktır. Bizler de gençlerimizin önündeki tüm engelleri kaldırmak, onlara daha iyi yarınlar sunmak için kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz.  Bu duygu ve düşüncelerle bağımsız ve özgür yaşama kararlılığımızın ölümsüz bir göstergesi olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı gururla kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyor, tüm vatandaşlarımıza en içten selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER