Gündem

Bu Görüntü Sivas'a Yakışmıyor!

Yeşil alan miktarının artırılması için kolları sıvayan Belediye Başkanı Adem Uzun’un, şimdilerde tomruk deposu olarak kullanılan ancak imarda yeşil alan olduğu öğrenilen 4 Eylül Sanayi girişindeki bölgeyle ilgili de sanayi sitesine ve şehre yakışır bir proje ile harekete geçmesi bekleniyor.

Bu Görüntü Sivas'a Yakışmıyor!
21-05-2024 14:22
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ

Yeşil alan miktarının artırılmasını hedefleyen Belediye Başkanı Adem Uzun geçtiğimiz günlerde şehir genelinde park ve yeşil alan projesi uygulanabilecek bölgelerde incelemelerde bulunmuştu. Başkan Uzun’un bu kapsamda adım atması, uzun süredir imarda yeşil alan olarak görünen 4 Eylül Sanayi’nin girişine yakın çevre yoluna bakan tarafta bulunan bölümleri akıllara getirdi.

Daha önceki dönemlerde adım atılmayan yerle ilgili niçin bir projenin hayata geçirilmediği sorgulanırken, yeşil alan için kolları sıvayan Belediye Başkanı Uzun’un burada harekete geçip geçmeyeceği merak konusu oldu.

Hali hazırda projelendirilmeyi bekleyen bu alan adeta tomruk deposu gibi kullanılıyor. Mezbeleliği andıran bölgede ortaya çıkan bu görüntü ise şehrin estetiğine önemli ölçüde zarar veriyor. Şehrin giriş-çıkış noktasında göz önünde bulunan alan için Başkan Uzun yönetimindeki belediyenin sanayi sitesine ve şehre yakışır bir proje ile harekete geçmesi bekleniyor.      

Durumdan rahatsız bazı sanayi esnafı görüntü kirliliğinin yanı sıra bölgede istiflenmiş tomrukların güvenlik açısından da tehlike arz ettiğini ifade ediyor. Esnaf, olası bir yangında tomrukların tutuşmasıyla bölgede ortaya çıkabilecek facialara da zemin hazırlayabileceğini kaydediyor.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER