Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özel'i KKTC'ye Davet Etti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özgür Özel'i KKTC'ye davet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özel'i KKTC'ye Davet Etti!
12-06-2024 11:04
SİVAS

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i dün ziyaret etti. 18 yıl aradan sonra CHP Genel Merkezi'ne gelen Erdoğan, saat 16.00’da başlayan görüşmeye saat 15.58'de ulaştı. AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş’ın da eşlik ettiği Erdoğan’ı, Özel ve Namık Tan kapıda karşıladı. İki liderin samimi tavırları ve gülümsemeleri dikkat çekti. Erdoğan’ın ekibinde Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç ve İletişim Başkanı Fahrettin Altun da yer aldı. Yaklaşık 1,5 saat süren görüşmede yeni anayasa, emekli zamları ve güncel konular ele alındı.

Mehmet Şimşek, CHP'ye Bilgi Verecek

Görüşmenin ana gündem maddesi yeni sivil anayasa oldu. Kritik zirvede, yerel yönetimlerin gelir kaynaklarının arttırılması, hayat pahalılığı, öğretmenler başta olmak üzere atama bekleyen çeşitli meslek adayları, kamuya girişte mülakatın kaldırılması, gezi tutukluları gündeme geldi. Özel, en düşük emekli maaşının 17 bin TL’ye çıkarılmasını ve asgari ücrete temmuz ayında ara zam yapılmasını da talep etti.

Erdoğan ise enflasyonu düşürmek için uygulanan orta vadeli programa zarar verecek tutumlardan kaçınılacağını ve tek haneli enflasyon yolunda emin adımlarla ilerlendiğini belirtti. Ayrıca arzu edilmesi hâlinde Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in CHP’ye bilgi vereceğini ifade etti. Kayyım konusuna da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti ayrımı yapmadan millete hizmet eden her belediye başkanına destek verileceğini söyledi. Fakat yetkisini terör örgütüne destek vermek şeklinde kullanan başkanlara ise müsaade edilmeyeceğini vurguladı.

Özel'i KKTC'ye Davet Etti 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özgür Özel’i Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 50. yıl dönümü törenlerine de davet etti. Özel, görüşme sonrası MYK’yı toplayarak bilgi verdi. Erdoğan ve Özel ilk görüşmelerini 2 Mayıs’ta gerçekleştirmişti. /Haber Merkezi/ 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER