Yaşam

Depremin Simgesi Umut Adına Sivas'ta Oyun Alanı Açıldı

İzmir depreminde hayatını kaydeden 7 yaşındaki Umut Perinçek adına Sivas Cumhuriyet Üniversitesi‘nde “Umut Oyun Alanı ve Kütüphanesi” açıldı.

Depremin Simgesi Umut Adına Sivas'ta Oyun Alanı  Açıldı
27-09-2023 12:20
SİVAS

2020 yılındaki İzmir depreminde hayatını kaybeden 7 yaşındaki Umut Perinçek’in ailesi tarafından kurulan Yüreklere Umut Vakfı (YUVA), Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde “Umut Oyun Alanı ve Kütüphanesi” açtı. Açılış törenine Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ömer Tamer Doğan, başhekim yardımcıları, depremde hayatını kaybeden Umut Perinçek’in babası Dr. Oğuz Perinçek ve davetliler katıldı.

“Sivas’ta yüreklere umut dağıtmak için geldiler”


Başhekim Prof. Dr. Ömer Tamer Doğan, vakfın Sivas’ta yüreklere umut dağıtmaya geldiğini belirterek, “Bundan birkaç ay önce Umutlara Yürek Vakfı'nın Başkanı Oğuz Bey bize böyle bir faaliyette bulunmak istediklerini söyledi. Biz de memnuniyetle kabul ettik ve bugün de açılışını yaptık. Sivas’a yüreklere umut dağıtmak için geldiler ve çocuk pediatrik polikliniğimizde oyun alanı ve kütüphane oluşturularak yüreklere dokundular. Ben bu örnek davranışlarından dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. Umutlar bu şekilde yaşamaya devam ediyor” dedi.

“Acının içerisinde yok olmaktansa fayda sağlamak istedik”

Dr. Oğuz Perinçek, İzmir depreminde oğlu Umut Perinçek’i kaybettikten sonra çocuklara faydalı olmak adına vakıf kurduğunu ifade ederek, “30 Ekim 2020 tarihinde İzmir’de yaşanan depremde oğlum Umut’u kaybettim. Biz de acının içerisinde yok olmaktansa fayda sağlamak istedik, diğer çocuklara dokunmak istedik. Bu vesileyle de Yüreklere Umut Vakfı'nı kurduk. Çocuk odaklı bir vakıf. Çocuklar üzerine kütüphaneler, derslikler, ana sınıfları yapıyoruz. Özel günlerde hastaneleri ziyaret edip, hediyeler dağıtıyoruz. Bizler çocukları mutlu kılmak adına hastaneye gelen üzüntülü, hasta gelip bekleyen çocuklarımız burada oynasınlar, kitaplar okusunlar, etkinlikler yapsınlar diye oyun alanı ve kütüphane yapma kararı aldık ve bugün de açılışını gerçekleştirdik” diye konuştu.“Benim Sivas’a vefa borcum var”

Perinçek, lise yıllarını Sivas’ta geçirdiği için bu kente vefa borcu olduğunun altını çizerek, “Şanlıurfa’da ve İstanbul’da yaptık, İzmir’de ağırlıklı olarak yapıyoruz. Bugün de Sivas nasip oldu. Bunun mutluluğunu yaşıyorum. Ben Sivas Selçuk Anadolu Lisesi'nde okudum. Sivas’ın havasını teneffüs ettim, suyunu içtim. Benim Sivas’a vefa borcum var” ifadelerini kullandı./İHA/

Sivas İrade- Sivas Gündem- Sivas Haberleri- Sivas son dakika

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER