Ekonomi

Ekmek Fiyatlarında Zam Yağmuru Devam Edecek!

Un sanayicileri, buğday alım fiyatlarının istikrarlı olduğunu ve ekmeğe yapılacak ilave zamın kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Ekmek Fiyatlarında Zam Yağmuru Devam Edecek!
19-02-2024 15:16
SİVAS

Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu ( TUSAF) Başkanı Haluk Tezcan, buğday kilogram fiyatının 9 lira 35 kuruş olduğunu ve bu fiyatın piyasadaki dengeli seviyeye ulaştığını belirtti.

Tezcan, bu fiyatın üzerine yapılacak herhangi bir artışın doğrudan ekmek fiyatlarına yansıyarak dar gelirli tüketicileri zor durumda bırakabileceğini ifade etti.

Ayrıca, çiftçinin üretimden kopmaması için desteklenmesi gerektiğini, ancak bu desteğin alım fiyatları yerine devlet desteklerinin arttırılması yoluyla yapılmasının daha yerinde olacağını vurguladı.

Unun dar gelirli kesimlerin temel gıda maddesi olduğunu vurgulayan Tezcan, un üreticilerinin ekmek fiyatlarının artmasını önleyecek politikalara destek vererek enflasyonla mücadeleye büyük katkı sağladığını savundu.

Tezcan, buğdayın mevcut fiyatının dengeli olduğunu belirterek, bu fiyatın üzerine yapılacak her artışın ekmek fiyatlarına yansıyacağını söyledi. Gelir durumu düşük kesimlerin un tüketiminin yüksek olduğunu vurgulayan Tezcan, çiftçilerin üretimden kopmaması için devlet desteğinin arttırılması gerektiğini önerdi. /Haber Merkezi/ SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER