Gündem

En Büyük Güvencemiz Gençlerimizdir!

AK Parti Sivas Milletvekili Rukiye Toy, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Toy mesajında, “Atalarımızdan miras olarak devraldığımız değerlere sahip çıkarak, ülkemizin bütünlüğüne, milletimizin birliğine ve beraberliğine, geleceğimize yönelik tehditlere karşı en büyük güvencemiz gençlerimizdir” dedi.

En Büyük Güvencemiz Gençlerimizdir!
19-05-2024 10:16
SİVAS

Ayşe KUŞKAYA 

AK Parti Sivas Milletvekili Rukiye Toy, yayımladığı mesaj ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

Toy, mesajında; “105 sene önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs’ta yaktığı istiklal meşalesi ile başlayan ve 4 yıl sonra Cumhuriyetimizin kuruluşu ile taçlanan Milli mücadele dönemi ile milletimiz ülkemizin istiklal ve istikbaline, milli iradeye, her alandaki hakkına ve hukukuna sahip çıkma azmini tüm dünyaya göstermiştir” dedi.

GENÇLERİMİZİ SEVGİYLE SELAMLIYORUM

19 Mayıs’ın Cumhuriyetimizin banisi tarafından gençlere hediye edilmiş olmasının ayrı bir anlamı ve değeri olduğunu söyleyen Toy, “Çünkü atalarımızdan miras olarak devraldığımız değerlere sahip çıkarak, ülkemizin bütünlüğüne, milletimizin birliğine ve beraberliğine, geleceğimize yönelik tehditlere karşı en büyük güvencemiz gençlerimizdir. Bugün, dünyanın her yerinde özellikle de İsrail’de, ABD ve Batı ülkelerinde; Filistin’de yaşanan zulüm ve katliamlara karşı hükümetlerin baskı ve zorlamalarına rağmen sergiledikleri duruş, verdikleri mücadele ve ortaya koydukları irade ile gençlerin neden geleceğimizin ve değerlerimizin teminatı olduğunu bir kez daha anlıyoruz.  Bu vesileyle ülkemizde ve dünya üzerinde insanlık için, barış için, daha iyi ve müreffeh bir gelecek için çalışan, üreten ve mücadele eden tüm gençlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı tebrik ediyor, Gazi Mustafa Kemal ve Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını tazimle yâd ediyorum” ifadelerini kullandı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER