Gündem

Gençler Yarınlarımızın Teminatı!

Gençlere seslenen Millî Eğitim Müdürü Necati Yener, “Sizler, tarihten aldığınız ilham ve çağın gereklerine göre bilimin her kolundan beslenmiş bir donanımla yarınlarımızın teminatısınız. Bizler sizin içinizde taşıdığınız enerjinize, heyecanınıza, coşku ve arzularınıza duyduğumuz saygıyla her zaman yanınızda olacağız” dedi.

Gençler Yarınlarımızın Teminatı!
19-05-2024 10:21
SİVAS

Ayşe KUŞKAYA

Millî Eğitim Müdürü Necati Yener, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yener, mesajında; “Milletimizin bağımsızlık mücadelesinin simgesi ve gençlerimize emanet edilen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı büyük bir coşkuyla kutluyoruz! Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak başlattığı Kurtuluş Savaşı, milletimizin azmi ve kararlılığıyla zafere ulaşmış ve Cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır.  Bu özel gün, ezelden beri hür yaşamış bir milletin ebediyen hür yaşama idealinin tüm cihanda yankılanışıdır. Kadim bir medeniyetin vârisi olarak gençlerimize düşen; tarihi doğru okumak, canları pahasına bu toprakları vatan kılan atalarımızın emanetlerine sahip çıkmak, millî ve manevi değerlerimizi korumak, ay yıldızlı bayrağımızı her daim gururla dalgalandıracak işlere imza atmaktır” dedi.

Gençlere seslenen Yener, “Sizler, tarihten aldığınız ilham ve çağın gereklerine göre bilimin her kolundan beslenmiş bir donanımla yarınlarımızın teminatısınız. Sizlerin hayalleri, hedefleri, fikir ve beklentileri son derece önem arz etmektedir. Bizler sizin içinizde taşıdığınız enerjinize, heyecanınıza, coşku ve arzularınıza duyduğumuz saygıyla her zaman yanınızda olacağız. Bizler, sizlerin bu ülkeyi başarıdan başarıya koşturacak bir heyecan ve ülküyü kalbinizde taşıdığınızı biliyoruz. Ülkemizi; bilimde, sanayide, teknolojide, sanatta ve sporda en üst sıralara taşıyacağınıza dair ümitlerimizi her daim canlı tutuyoruz.   Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını, aziz vatanımız uğruna mücadele eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER