Gündem

Güler, Öğretmenevi için Devreye Girecek!

AK Parti Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Grup Başkanı ve Sivas Milletvekili Av. Abdullah Güler, “Güler, bu  işi çözer” başlıklı haberimizin ardından Yüceyurt’a yapılan ancak 2018’den bu yana bitirilemeyen öğretmenevi inşaatı için devreye girdi.

Güler, Öğretmenevi için Devreye Girecek!
03-11-2023 09:48
SİVAS

 Hayrullah AĞKAŞ

Gazetemize açıklamada bulunan Güler, söz konusu projeye ilişkin Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile görüştüğünü ifade ederek “Farklı alternatifler değerlendiriliyor” dedi.

İRADE GAZETESİ GÜNDEM BELİRLİYOR

Kamu yararı adına gazetecilik yapmaya devam eden Sivas İrade Gazetesi, şehrin gündemini belirlemeye devam ediyor. Salı günkü sayımızda “Güler, bu  işi çözer” başlığıyla gündeme taşıdığımız haberde   AK Parti Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Grup Başkanı ve Sivas Milletvekili Av. Abdullah Güler’in 2018 yılından bu yana bir türlü bitirilemeyen Sivas Öğretmenevi projesi için devreye girmesinin istendiğini dile getirmiştik.

FARKLI ALTERNATİFLER DEĞERLENDİRİLİYOR

Haberimizin ardından gazetemize özel açıklamalarda bulunan Güler, Yüceyurt Mahallesinde 2018 yılında yapımına başlanan öğretmenevi binası inşaatı için Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile görüştüğünü söyledi.  Recep Tayyip Erdoğan’ın Sivas’ta en fazla güvendiği  isim olan Güler, 6 katlı ve 210 yataklı olarak planlanan öğretmenevi inşaatının en kısa zamanda şehre kazandırılacağını söyledi. Güler, “Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin bey ile bu konudaki görüşmelerimiz devam ediyor. Farklı alternatifler değerlendiriliyor” açıklamasında bulundu. 

Sivas İrade- Sivas Gündem- Sivas Haberleri- Sivas son dakika

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER