Gündem

Hal Esnafından Başkana Vefa

31 Mart yerel seçimlerinde Perakende Sebze Hali esnafı hangi adayı destekleyeceğinin kararını verdi. Mevcut Belediye Başkanı ve AK Parti Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’i destekleme kararı alan birçok esnaf Bilgin’in kendilerine verdiği sözü tuttuğunu ifade etti.

Hal Esnafından Başkana Vefa
01-02-2024 14:25
SİVAS

Erdem TAHILLIOĞLU

Sivas’ta yerel seçimlerine iki aydan kısa bir süre kala adaylar sahaya çıkmaya başladı. Sivas’ta da mevcut Belediye Başkanı Hilmi Bilgin AK Parti’den tekrar aday gösterildi. Bizlerde Sivas İrade Gazetesi olarak perakende sebze hali esnafına Başkan Bilgin’i sorduk. Birçok esnaf Hilmi Bilgin’den memnuniyetlerini dile getirerek, Sebze Hali’nde yaptıkları projeler için teşekkürlerini iletti.

BAŞKANIMIZA VEFA BORCUMUZ VAR

Hal Esnafı İrfan Yıldız “Çok memnunuz niye çünkü verilen sözleri vaatleri yerine getirdi. Bu proje hal projesiydi hayalimizdi bizim bu projeyi gerçekleştirmek Hilmi başkana nasip oldu çok teşekkür ediyoruz buradan. Şuan da biz sadece bu sebze ve meyvelerin üstüne ince bir perde atıyoruz evimize gidip rahatça uyuyoruz biz buradan belediyeye hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Başkana oyumuzu vermesek te mecbur vereceğiz niye çünkü size söz dedi yapacağım dedi. Söz dedi arkada kumar oynuyorlardı, kahvelerde bataklıktı orada şimdi orası cennet gibi otopark oldu herkesin ailesine huzur geldi. Bu yüzden yani vefa borcumuz var vereceğiz oyumuzu. Dışarı da iki tane kapımız var bir de hava perdesi yaparsa iyi olur” dedi.

HİLMİ BAŞKAN’DAN OLDUKÇA MEMNUNUZ

Esnaf Ferhat Çobanoğlu ise “Hilmi Başkan’dan memnunum, işi gücü rast gelsin seviyoruz. Hal ile ilgili yaptığı çalışmadan dolayı herkes memnun. Burası küçümsenmeyecek bir yer hal. Hali alan her şeyi almış olur. İçimizden biri yani. Başkanın aday olması da çok hoşuma gitti. En azından başka biri gelseydi ne olacaktı. Ne oldum sevdasına düşecekti, çalışma yapmayacaktı. Başkanı sevdiğim takdir ettiğim iki yönü var. Çok ağaç dikiyor. İşi gücü rast gelsin. Çevreci insanı severim. Hali de geç, asma katı yaptı. Sivas’ı tertemiz bir hale getirdi teşekkür ediyorum tekrardan. Belediye nedir? İnsanın doğduğu günden öldüğü güne verilecek hizmettir. Biz de Başkanımızdan hale verilecek son hizmet olarak hava perdelerini istiyoruz. Vekilimiz Rukiye Toy aracılığıyla da görüntülü konuşma yapmıştık. Orada da sözünü aldık. En kısa zamanda yapacağına inanıyoruz. Hali alan Sivas’ı alır” şeklinde konuştu.

ÇALIŞMALARI TAKDİR EDİYORUM

Bir diğer hal esnafı Emin Şarkışla da “Hilmi Başkan’dan memnunuz şuana kadar yaptığı çalışmalardan. Özellikle Sivas’ın bitmeyen merkezdeki sorunu halde tadilat yaptı. Daha sonra sanayi projesi vardı, orayı yaptı. Arkada asma kat vardı orayı yaptı. Görüntü olarak gayet memnunuz. İçme suyumuz sıkıntılıydı, barajı bağladı. Yani bunları takipteyiz. Ben yaptığı çalışmaları takdir ediyorum ve çevremdeki insanlar da takdir ediyor. O yönde ılımlıyım yani. Sevindim yeniden aday olmasına da. Sivas için hayırlısı olacak inşallah” diye konuştu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ayaz 4 ay önce
El atması gereken asıl konuyada el atması lazım başkanın, ev ve kira fiyatları uçmuş belediye özeblsan eskiden ev yapar satardı hiç o topa girmiyor, kardeşim yap 2 bin tane ev sat millete az da olsa para kazan kimse bedava ev istemiyor.İnşallah 2. döneminde bir şeyer yapar bu konuda.
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER