Gündem

Helikopterimizi Geri İstiyoruz

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hakan Demirgil, ilimizde bir süre hizmet veren ancak daha sonra alınan karar doğrultusunda iptal edilen ambulans helikopterin Sivas’a tekrardan konuşlandırılmasını istedi. 

Helikopterimizi Geri İstiyoruz
06-12-2023 13:15
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hakan Demirgil, geçtiğimiz günlerde gazetemizde de dile getirdiğimiz ambulans helikopter konusunu gündeme taşıdı. Demirgil, “Sivas’ta en büyük ihtiyaçlardan birisi de ambulans helikopterdir. İlimizde bir süre hizmet veren ve yüzlerce hastanın hayatının kurtarılmasına önemli katkı sağlayan ambulans helikopterimizin görevine bir süre hizmet verdikten sonra ekibi ile birlikte son verildi. Sivas, dağınık yerleşim yerlerinin olduğu bir ilimizdir. Ambulans helikopterimiz olduğu dönemlerde uzak ilçelerimizde bulunan hasta ve yaralılara anında müdahale edilerek hastaneye kısa sürede taşınabilmekteydi” dedi.

SİYASİLER DEVREYE GİRMELİ

Sivas’ta konuşlandırılan ve çevre illere de hizmet veren ambulans helikopterin tahsisinin kaldırılarak hizmetlerine son verilmesine bir anlam veremediklerini belirten Demirgil,  bu konuda AK Parti Grup Başkanı ve Sivas Milletvekili Abdullah Güler olmak üzere tüm Sivaslı milletvekilleri ve bürokratlardan destek istedi. Demirgil,  “Sağlık Bakanlığının almış olduğu bu kararı tekrar gözden geçirerek, altyapısı hazır olan hava ambulans helikopterimizin Sivas’ımızda tekrar hizmet vermesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER