Gündem

Kırmızı Etteki Fiyat Artışları İncelenecek!

Rekabet Kurumu, kırmızı et sektöründe yaşanan fiyat artışlarına bağlı yapısal sorunların incelenmesi ve çözümü ile rekabet koşullarının iyileştirilmesine yönelik inceleme başlattı.

Kırmızı Etteki Fiyat Artışları İncelenecek!
06-12-2023 11:45
SİVAS

Sevda ÇİFTÇİ 

Rekabet Kurumu kırmızı ette yaşanan fiyat artışlarına yönelik bir açıklama yaptı. Kurumun resmi sitesinden yayımlanan bildiride kırmızı et sektörünün, kırmızı etin beslenmedeki önemi ve sektörün yapısı sebebiyle Rekabet Kurumunun başlıca inceleme alanlarından birini oluşturduğu bu çerçevede son iki yılda, sektöre yönelik bir soruşturma ve iki ön araştırma yürütüldüğü ifade edildi.

Hayvan besiciliğinin yanı sıra et ve et ürünlerinin üretimi ve satışı alanında faaliyet gösteren bir teşebbüse 4054 sayılı kanunun 4. Maddesini ihlal etmesi sebebiyle idari para cezası uygulandığı bilgisini veren Rekabet Kurumu ayrıca yapılan ön araştırma sonucunda sektörde yaşanan fiyat artışlarının yapısal sorunlar nedeniyle oluştuğunu aktardı.

Kurumdan yapılan açıklamanın devamında, “Bu çerçevede; sektöre ilişkin piyasa dinamiklerinin derinlemesine incelenmesi, pazarda faaliyet gösteren oyuncuların karşılaştığı yapısal sorunların ayrıntılı bir şekilde tespiti, söz konusu sorunlara çözüm önerileri getirilebilmesi ve pazardaki rekabet koşullarının iyileştirilmesine yönelik rekabet politikası önerilerinin geliştirilmesi amacıyla kırmızı et piyasasına yönelik bir sektör incelemesi başlatılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Sivas İrade- Sivas Gündem- Sivas Haberleri- Sivas son dakika

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER