Eğitim

"Her Bir Öğrencinin Gönlüne Dokunmalıyız"

Sivas Millî Eğitim Müdürü Necati Yener, Zeki Hayran İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti. Yener; “Yaşayan hafızlar yetiştirmeliyiz. Bizler, her bir öğrencimizin gönlüne dokunmalıyız. Onların gönlüne girmeden zihinlerine girmemiz, arzu ettiğimiz bir nesli inşa etmemiz mümkün değil." dedi.

"Her Bir Öğrencinin Gönlüne Dokunmalıyız"
25-09-2023 10:21
SİVAS

Mehmet Fatih AKGÜL 

Sivas Millî Eğitim Müdürü Necati Yener, Zeki Hayran İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Yener'e Şube Müdürleri Mehmet Uysal ve Resul Çatal da eşlik etti.  Okul bünyesinde bulunan uygulamalı eğitimlerinin gerçekleştirildiği camide öğrenci ve öğretmenlerle birlikte namaz kılan Yener, namaz sonrasında öğrencilerle sohbet etti. Yener, daha sonra okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

Yener; “Yaşayan hafızlar yetiştirmeliyiz. Bizler, her bir öğrencimizin gönlüne dokunmalıyız. Onların gönlüne girmeden zihinlerine girmemiz, arzu ettiğimiz bir nesli inşa etmemiz mümkün değil. Elbetteki birçok öğrencimiz hafız oluyor, önemli bir birikimle buradan mezun oluyorlar. Bu çok önemli ama en önemlisi, öğrencilerimizin burada öğrendiklerini yaşayabilmesidir. Öğretmenler olarak öğrencilerimize model olmalıyız. Çocuklar, söylediklerimizden değil daha çok bizi gözlemlerken gördüklerinden etkileniyorlar. Ben her birinize bu konudaki hassasiyetinizden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Öğretmenlerin görüş, öneri ve taleplerini de dinleyen Yener, Okul Müdürü Fatih Algül'den de okul hakkında bilgi aldı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER