Spor

Rey Manaj Türk Hakemlere Sitem Etti: Küstahlar

Sivasspor’un başarılı forveti Rey Manaj, hakemlerle ilgili ülkesinde konuştu. Manaj, “Süper Lig'de beğenmediğim bir şey var ki; bazı hakemler, gerçekten çok küstah. Kararlarına katılmadığınız da onlarla konuşmak imkansız” dedi.

Rey Manaj Türk Hakemlere Sitem Etti: Küstahlar
12-06-2024 10:32
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ 

EMS Yapı Sivasspor’un başarılı golcüsü Rey Manaj, ülkesinde Süper Lig’e dair açıklamalarda bulundu.

Hakemler, maçlar ve futbolcuların performansları hakkında konuşan Manaj, Trendyol Süper Lig’in iyi bir lig olduğunu vurguladı.

Türkiye’deki hakemleri eleştiren Manaj, “Herkesin hata yapabileceğini düşünüyorum. Hata yapmak, son derece normal. Ama Süper Lig'de beğenmediğim bir şey var ki; bazı hakemler, gerçekten çok küstah. Kararlarına katılmadığınız da onlarla konuşmak imkansız. Süper Lig'de şöyle oluyor; Hakemler yanlış kararlar alıyor. Bir pozisyonda faul veriyor. İki dakika sonra, başka bir faul olduğunda onu da vermek istemiyor. Arka arkaya iki faul vermekten kaçınıyor. Bu, çok büyük bir hata. Çünkü sen bir hakemsin. Senin işin, karar almak” dedi.

“LİGİN SEVİYESİ OLDUKÇA YÜKSEK”

Trendyol Süper Lig’in iyi bir lig olduğunu belirten Manaj, “Birçok insan, Süper Lig'in çok da iyi bir lig olmadığını düşünüyor. Ama bence ligin seviyesi oldukça yüksek. Sadece antrenman kalitesinin değişmesi gerekiyor. Çünkü antrenmanlarda ki çoğu futbolcu, profesyonelce davranmıyor. Yedek oyuncular, idmanda iyi performans gösterip forma rekabetine girmek için yeterince motive görünmüyor. Belki de idmandan önce bireysel olarak çalışmaları gerekiyor” diye konuştu.

“DAHA DA İYİ OLABİLİRDİK”

Sivasspor’da iyi bir sezon geçirdiklerini de söyleyen Manaj, “Sivasspor olarak bu seneyi iyi bir şekilde tamamladık. Daha da iyi olabilirdik. Biraz daha zorlasaydık Avrupa Kupalarına katılmaya hak kazanacaktık. Tüm futbolcu kardeşlerime ve teknik ekibe verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER