Eğitim

SBTÜ’de Liselilere SİHA ve İHA Anlatıldı

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde (SBTÜ), lise öğrencilerine yapay zekâ, İnsansız Hava Aracı (İHA), Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) hakkında bilgilendirme yapıldı.

SBTÜ’de Liselilere SİHA ve İHA Anlatıldı
18-02-2024 10:30
SİVAS

Erkan YILDIZ

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde ( SBTÜ), Milli Eğitim Bakanlığının “Liselerde Bilim Uygulaması” etkinliği çerçevesinde gençleri geleceğe hazırlamak adına; yapay zekâ, İnsansız Hava Aracı (İHA), Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.

SBTÜ Konferans Salonunda Sivas Fen Lisesi, Sivas Lisesi ve Selçuk Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen programda, Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul ve akademik personeli tarafından yapay zekâ ve İHA-SİHA’ların dünyada ve ülkemizdeki gelişim süreci, yürütülen çalışmalar, avantajlar ve dezavantajları ile mevcut durumu ve geleceği konularında bilgilendirme yapıldı.

Sunumların ardından modern yapısıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran SBTÜ laboratuvarlarını yakından görme imkânı yakalayan öğrenciler, yürütülen bilimsel çalışmalar hakkında bilgilendirildi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER