Yaşam

Sivas’ın Dilber’i Kulakların Pasını Sildi

Ünlü sanatçı Dilbey Ay’a olan benzerliğinden dolayı Sivaslı Dilber olarak tanınan Leyla Barış (63), söylediği türküler ile kulakların pasını sildi.

09-06-2024 11:10
SİVAS

Ayşe KUŞKAYA 

Yaklaşık 15 yıldır Sivas’ın çeşitli mekanlarında sahne alan ve sonrasında 2 klip çıkaran Leyla Barış, namı diğer Sivaslı Dilber şimdi ise 3’üncü klibi için hazırlanıyor.

Barış, kliplerinin kısa sürede rekor izlenmelere ulaştığını belirterek, “Çok uzun yıllardır müzik sektörünün içerisindeyim. Gerek amatörce, gerek ise profesyonel destekler sonucu müziğimi icra ettim” ifadelerini kullandı.

SİVASLI DİLBER LAKABI NEREDEN GELİYOR?

‘Sivaslı Dilber’ lakabının ünlü sanatçı merhume Dilber Aya olan benzerliğinden geldiğini söyleyen Barış, “Rahmetli Dilber Ay’a çok benziyorsun dediler. Sesin, duruşun, oturman, konuşman benziyor dediler. Mekânı cennet olsun öyle bir yakıştırma oldu. Benim gerçek adım Leyla. Sivas’ın kızıyım, Sivas’ın geliniyim ama kliplerim çekildikten sonra ‘Adın Sivaslı Dilber olarak kalsın mı?’ dediler ben de ‘Seve seve’ diyerek kabul ettim. 63 yaşındayım, 4 çocuk annesiyim. Bir oğlum, 3 kızım var. Çok yerden teklif aldım özellikle şehir dışından birçok teklif geldi. İnşallah onları da değerlendireceğim” dedi.

GİRDİĞİ HER MEKÂNDA İLGİYLE KARŞILANIYOR

Sivas’ta uzun yıllar boyunca çeşitli mekânlarda sahne aldığını ve vatandaşlar tarafından ilgiyle, sevgiyle karşılandığını söyleyen Barış, “Nereye gidersem gideyim hemen tanıyorlar. İlgi ve sevgi ile karşılıyorlar. Bu beni mutlu ediyor. Bir şeyleri başarıyor olmak ve birilerinin kalbine dokunuyor olmak bana huzur veriyor” şeklinde konuştu.

HAYALİYDİ GERÇEK OLDU

Çocukluktan beri tanınan biri olmak istediğini fakat bu tanınmışlığı 63 yaşında elde ettiğini söyleyen Sivaslı Dilber, ”Nasip denen bir şey var. Bu yaştan sonra ünlü olmak nasip oldu. Kısa sürede tanındım ama tabi arka planda uzun yıllar süren emeğim var” sözlerini dile getirdi.

Yeni klip hazırlığında olduğunu belirten Sivas’ın Dilber’i klip çalışmalarında son aşamaya geldiklerini kaydederek, eserin çok yakında tüm platformlarda yayınlanacağını sözlerine ekledi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER