Gündem

Sivas'ta Engellilere Yangın Eğitimi Verildi

Engelliler Haftası nedeniyle Sivas Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından engelli çalışanlara yönelik yangın eğitimi verildi.

Sivas'ta Engellilere Yangın Eğitimi Verildi
13-05-2024 15:47
SİVAS

Erdem TAHILLIOĞLU 

10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Sivas Belediyesi  İtfaiye Müdürlüğü tarafından engelli bireylere yönelik yangın eğitimi verilerek tatbikat yapıldı.

Etkinliğe katılarak onlarla yakından ilgilenen Sivas Belediye Başkanı Adem Uzun, en büyük engelin sevgisizlik olduğunu ifade ederek engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak için hassasiyetle çalışacaklarını söyledi.

Başkan Uzun, “Öncelikle eğitime katılan tüm engelli kardeşlerime teşekkür ediyorum. Sivas Belediyesi olarak her zaman engelli kardeşlerimizin yanında yer aldık ve bundan sonra da aynı hassasiyetle çalışmaya devam edeceğiz. Sizlerin her alanda eğitimlerinizi önemsiyor ve destekliyoruz. İstiyoruz ki, Sivas engelli dostu bir şehir olsun. Ben daha önce Cumhuriyet Üniversite’nin Özel Eğitim bölümünde görev yaptım. Bu nedenle özellikle farklı gruplardaki engelli kardeşlerimizi yakından tanıyorum. Belediye olarak bundan sonraki çalışmalarımızda, farklı engel grubuna sahip Sivaslı hemşehrilerimize her türlü desteği sağlayacağız ve daima sizlerin yanında olacağız.” dedi.

Program sonunda Başkan Uzun engelli bireyler ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER