Gündem

Sivas'ta Geri Dönüşüm Konteynerlerinin Sayısı Artıyor

Sivas Belediyesi, geri dönüşüm konteynerlerinin sayısını artırıyor.

Sivas'ta Geri Dönüşüm Konteynerlerinin Sayısı Artıyor
02-01-2024 15:27
SİVAS

Ömer ÜN

Temiz çevre ve sağlıklı nesiller hedefiyle çalışmalarını sürdüren Sivas Belediyesi, bu anlamda israfın önlenmesi, atık oluşumunun azaltılması ve mevcut atıkların ayrı toplanarak geri dönüşüm sürecine dâhil edilmesi amacıyla kent genelindeki geri dönüşüm konteynerlerinin sayısını artırıyor.

Geri dönüşüm çalışmalarında hibe desteği almasıyla dikkat çeken Belediye, 2020 yılında 500 bin TL, 2022 yılında 1 milyon TL hibe almaya hak kazandı. Son olarak gerçekleştirdiği sıfır atık projesi ile 2023 yılında 2 milyon 700 bin liralık hibe almaya hak kazanan Sivas Belediyesi, bu hibelerin tamamını Sıfır Atık çalışmalarında değerlendirdi. 

Hibeler ile çok sayıda iç mekân kutusu, geri dönüşüm konteynerleri ve sıfır atık materyalleri vatandaşlara ulaştırıldı. Çalışmalar kapsamında alınan yeni geri dönüşüm kumbaraları da eş zamanlı olarak mahalle muhtarlıklarına dağıtılmaya devam ediyor. Aynı zamanda vatandaşların yoğun olarak kullandığı cadde, meydan, park ve bahçeler gibi uygun alanlara da geri dönüşüm kumbaraları konuşlandırılıyor.
Çevre kirliliğini önleyerek daha yeşil, daha sağlıklı bir gelecek adına gerek okullarda, gerekse kamu kurumlarında düzenli olarak geri dönüşüm ve sıfır atık eğitimleri veriliyor.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER