Eğitim

Sivas'taki Eğitim Çalışmaları Masaya Yatırıldı

İl Millî Eğitim Danışma Komisyonu, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönem Toplantısı yapıldı. Toplantıda, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli başta olmak üzere Sivas'ta eğitim alanında yürütülen proje ve çalışmalar masaya yatırıldı.

Sivas'taki Eğitim Çalışmaları Masaya Yatırıldı
12-06-2024 10:09
SİVAS

Ayşe KUŞKAYA 

İl Millî Eğitim Danışma Komisyonu, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönem Toplantısı yapıldı. Vali Yardımcısı İhsan Maskar başkanlığında Sivas Öğretmenevinde gerçekleştirilen toplantıya Millî Eğitim Müdürü Necati Yener, kurum amirleri, komisyon üyesi okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Toplantı, İl Millî Eğitim Müdürü Necati Yener'in 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılında il genelinde eğitim alanında yürütülen proje ve çalışmaları konu alan sunumu ile başladı.

Millî Eğitim Bakanlığının politikaları doğrultusunda Sivas Valiliği himayesinde hayata geçirilen HEDEF ve MİRAS Projeleri kapsamında yürütülen çalışmalar ile ilgili kapsamlı bir sunum gerçekleştiren Yener, "Tüm bu çalışmalarımızla öğrencilerimizin akademik başarılarını artırmanın yanı sıra onlara yeni ufuklar açabilmenin, gelecek planlamalarında en iyi şekilde rehberlik edebilmenin, bilgili, donanımlı, milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetiştirebilmenin gayreti içerisinde olduk. Sosyal, kültürel, sanatsal ve bilimsel alanlarda gerçekleştirdiğimiz proje ve çalışmalarla çocuklarımızın çok yönlü gelişimlerine katkı sağladık. Bu çalışmalarımıza gece gündüz demeden emek veren öğretmenlerimize, okul idarecilerimize ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum." dedi.

Yener sunumun ardından Millî Eğitim Bakanlığınca uzun soluklu bir çalışma sürecinin ardından hazırlan Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bu kapsamda tüm eğitim paydaşlarının katılımı ile hazırlanan yeni müfredatın, 2024-2025 Eğitim-Öğretim Yılının başlayacağı 9 Eylül 2024'ten itibaren okul öncesi, ilkokul 1. sınıf, ortaokul 5. sınıf ve lise 9. sınıftan başlamak üzere kademeli şekilde uygulanacağını belirten Yener; "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli ile çocuklarımızın becerilerini geliştirmeyi, edindikleri bilgiyi en iyi şekilde analiz edebilmelerini, özüne, milli ve manevi değerlerine bağlı, bilimde, sporda, sanatta, her alanda tüm dünya ile rekabet edebilecek bir donanıma sahip olmalarını arzuluyoruz" dedi.

Yener'in konuşmasının ardından Vali Yardımcısı İhsan Maskar, kurum amirleri ve komisyon üyeleri, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli, başta olmak üzere Sivas'ta eğitim alanında yürütülen proje ve çalışmalar ile ilgili görüş, öneri ve taleplerini dile getirdi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER