Gündem

Sivaslı Kurnaz Simitçi Yöntemi Böyle Buldu

Sivas’ta bir ilke imza atan simitçi, artık insanların nakit gücü azaldığı için kredi kartıyla alışveriş yaptıklarını ve bu nedenle tezgâhında POS cihazı bulundurmaya başladığını söyledi.

29-02-2024 12:28
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ

Sivas’ta nakit gücü azaldığı için kartlı döneme geçiş yapan vatandaşlar, nakit satış yapan esnafların satışlarında düşüş yaşanmasına sebep oluyor.

Satışları düşen esnaflar bu duruma tepki gösterirken, çareyi simit tezgâhına POS cihazı getirmekte bulan Eyüp Yiğit, Sivas’ta simit satışlarına bir ilk kazandırdı. Eyüp Yiğit’in bu yönteminden sonra simit satışlarında ciddi oranda bir artış yaşandı.

Kredi kartı ile simit satışı sonrası müşterilerinin arttığını ve vatandaşların tezgahta görmüş oldukları Pos cihazına şaşkınlıkla baktıklarını belirten Yiğit, “Vatandaşın cebinde nakit para olmadığı için satışları kredi kartına döndürdük. Cebinde nakit parası olmayan öğrenciler olsun, vatandaşlar olsun kredi kartıyla alışveriş yapıyor. Şuan da nakit dönmediği için kredi kartı ile satışlarımızı yapıyoruz. Bu konuda Sivas’ta ilkiz. Vatandaşlar ilk defa böyle bir şeye rastladıklarını söylüyorlar şaşırıyorlar. Simit de mi kart ile satılıyor diyorlar” dedi.

 

 

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER