Gündem

Sivaslılara Tam 500 Bin Lira Ödül Verilecek!

Girişimcilerin fikirlerini ve projelerini desteklemek amacıyla düzenlenen ve toplam 500 bin TL ödül verilecek olan ‘Start In Sivas’ başvuruları 30 Eylül’de sona erecek.

Sivaslılara Tam 500 Bin Lira Ödül Verilecek!
21-06-2024 10:50
SİVAS

Sevda ÇİFTÇİ

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN), Sivas Sivas İş Geliştirme Merkezi AŞ (İŞGEM), Cumhuriyet Teknokent ve Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SBTÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) tarafından girişimcilerin fikirlerini ve projelerini desteklemek amacıyla Start In Sivas Girişimci Destek Maratonu 2. Dönem Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

SBTÜ Konferans Salonunda düzenlenen programda Cumhuriyet Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Derya Onocak, ORAN Uzmanı Emel Demirel, İŞGEM Danışmanı Ebru Acar Akbulut, SBTÜ TTO Genel Müdürü Ozan Ercan katılımcılara başvuru süreci ve destek aşamaları hakkında bilgiler verdi.

Bir önceki dönem destek alan girişimciler ise yaşadıkları tecrübelerini salonda bulunan kişiler ile paylaştı.

Toplantıda konuşan SBTÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Emre Biçer ise, “Bu tür projeleri çok değerli buluyorum. Fikrine güvenen herkes başvuru yapabilir. Geçmiş yıllarda bu tür destekler yoktu maalesef. Girişimciler artık çok şanslılar çünkü fikri olan herkes bunu hayata geçirme konusunda destek alabiliyor.” dedi.

Toplamda 500 bin TL ödül verilecek olan ‘Start In Sivas’ başvuruları 30 Eylül’de sona erecek.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER