Gündem

SİVTAŞ'ta Beklenen Son!

 13 Haziran 2019 tarihinde kurulan Sivas Teknik Tarım Anonim Şirketi (SİVTAŞ), Tarım Kredi Kooperatifi'ne devrediliyor. 

SİVTAŞ'ta Beklenen Son!
27-09-2023 13:49
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ 

Sivas Valiliği himayelerinde, İl Özel İdaresi ve Sivas Belediyesi'nin ortaklığında 13 Haziran 2019 tarihinde kurulan Sivas Teknik Tarım Anonim Şirketi (SİVTAŞ) ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Genel Müdür  Mustafa Altun tarafından iyi yönetilemeyen şirketin Tarım Kredi Kooperatifi'ne devredilmesi konusunda anlaşmaya varıldı.

İYİ YÖNETİLEMEDİ, EL DEĞİŞTİRECEK

Sivas çiftçisinin gelirini artırmak, sektörde yaşanan sorunları ortadan kaldırmak ve topyekûn bir kırsal kalkınma sağlamak amacı ile 2019 yılında kurulan ve kısa adı olan SİVTAŞ olan Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi el değiştiriyor. Mustafa Altun’un başarısız yönetim anlayışı dolayısıyla beklenen hedefi yakalamayan SİVTAŞ’ın Tarım Kredi Kooperatifine devredilmesi noktasında mutabık kalındı.

DEVİR İŞLEMİ SİVAS’IMIZ İÇİN HAYIRLI OLSUN

Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesinden yapılan ortak açıklamada “Bünyesinde Süt İşleme Tesisi ve Yem Fabrikasının aktif olarak üretim yaptığı SİVTAŞ’ın yapılan görüşmeler neticesinde kapasite artırımına gidilerek daha fazla üretim, daha fazla istihdam sağlamak adına Tarım Kredi Kooperatifine devredilmesi hususunda anlaşmaya varıldı. Yakın zamanda gerçekleşecek devir işlemi sonrası  bu yatırım güçlenerek büyüyecektir. Gerçekleştirilecek devir işleminin Sivas’ımız ve Sivaslı çiftçilerimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz” denildi.

Sivas İrade- Sivas Gündem- Sivas Haberleri- Sivas son dakika

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER