Gündem

Şok İddia! Sivas'ta İğneyle Uyutulan Köpekten Haber Yok!

İddiaya göre Sivas'ın Kangal ilçesinde belediye ekipleri tarafından yine uyuşturucu iğne ile bir köpek öldürüldü. Bir vatandaşın kamerasına yansıyan görüntülerde köpeğin can çekiştiği anlar yer aldı.

20-05-2024 11:49
SİVAS
Ayşe KUŞKAYA
Sivas’ın Kangal ilçesinde iddiaya göre belediye ekipleri bir köpeğin uyuşturucu iğne ile vurarak öldürüldüğü iddia edildi.  İlçede faaliyet gösteren bir dershane çevresine öğrencilerin gözleri önünde gerçekleştirilen olayda, kurum çalışanlarının ve öğrencilerin beslediği köpek uyuşturucu iğne ile vuruldu.  Çimlerin arasında ölüme yatan köpeği, köpeğe bakan bir vatandaş cep telefonu kamerası ile kaydetti. Uyuşturucu iğnenin görüntülerde köpeğin sırtında olduğu görüldü.  Köpeğin çok cana yakın ve uysal olduğunu belirten vatandaş, belediye çalışanlarının kendilerine köpeği uyuttuklarını ve daha sonra uyandırıp bakacaklarını söylediklerini belirtti. Ancak o günden bu yana köpekten haber yok. 
Görüntüleri çeken vatandaş şu ifadeleri kullandı, “Uyuştucuyu yedi,  üstünde hala iğne duruyor. Bir beş dakika sonra bu hayvan ölecek. Bunu yapacakları yerde farklı bir barınak açsalar, bunu yapan belediye çalışanları, Çocuklara geliyormuş. Godomanınkileri öldürmüyorlar  böyle masumları öldürüyorlar. İğne üstünde görüyorsunuz iğneyi beş dakika önce sıktılar gittiler. Bunu yapan Belediye. Masumları öldürüyorlar. Kangal sıfatı taşımıyor mu hayvan? Can çekişiyor hayvan bu olur mu ?’’
İlçede geçtiğimiz zamanlarda da köpeklerin uyuşturucu iğne ile öldürülmesi gündeme gelmiş, hayvanseverler tarafından büyük tepki çekmişti.
Olayla ilgili gazetemize ulaşan görgü tanığı vatandaş aşağıdaki ifadelere yer verdi: 
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
NUH 1 ay önce
çok iyi etmişler
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER