Teknoloji

TUSAŞ Müdürü SBTÜ'yü Gezdi!

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) İHA Alt Sistem Geliştirme ve Yerlileştirme Müdürü Hüseyin Çelik, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesini (SBTÜ) ziyaret etti. Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul’dan çalışmalar hakkında bilgi alan Çelik, SBTÜ tarafından yapılan çalışmaların ülkemiz için çok değerli olduğunu söyledi.

TUSAŞ Müdürü SBTÜ'yü Gezdi!
12-02-2024 10:21
SİVAS

Ömer ÜN 

Sivas’ta savunma sanayi alanında üretim yapan kuruluşlar ile bir araya gelen Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ ( TUSAŞ) İHA Alt Sistem Geliştirme ve Yerlileştirme Müdürü Hüseyin Çelik, programın ardından ‘Savunma Sanayi Alanında İhtisaslaşan Üniversite’ olarak öğrenimine devam eden Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesini (SBTÜ) ziyaret etti.

İlk olarak Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul’u makamında ziyaret eden Hüseyin Çelik daha sonra ise üniversitenin modern laboratuvarlarını ve ‘Optik Alanında Uzmanlaşan Üniversite’ mottosu ile hayata geçirilen Optik Tasarım ve İnce Film Kaplama Merkezini gezerek burada yürütülen çalışmalar ve projeler hakkında Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul tarafından bilgilendirildi.

Sivas Organize Sanayi Bölgesi İŞGEM içerisinde faaliyetlerini sürdüren İleri Alaşımlar Merkezini de görme fırsatı bulan TUSAŞ İHA Alt Sistem Geliştirme ve Yerlileştirme Müdürü Hüseyin Çelik, SBTÜ tarafından yapılan çalışmaların ülkemiz için çok değerli olduğunun altını çizdi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER