Gündem

Uyarıyoruz! Sivas'ta da Facia Yaşanmasın!

Erzincan İliç’in ardından bugün de Elazığ’da bir maden ocağında göçük meydana geldi. Üst üste meydana gelen olaylar  “Maden şehri Sivas’ta faaliyet gösteren işletmeler yeterince denetleniyor mu?” sorusunu akıllara getirdi. Can ve mal kayıpları yaşanmaması adına denetimlerin düzenli olarak gerçekleştirilmesi hususunda yetkilileri uyarıyoruz.

Uyarıyoruz! Sivas'ta da Facia Yaşanmasın!
26-02-2024 12:29
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ 

Son dönemde ülkemizde meydana gelen maden kazaları dolayısıyla bu sektörde faaliyet gösteren işçiler ve aileleri tedirgin.

Erzincan İliçte meydana gelen maden faciasının ardından bugün de Elazığ’da bir maden ocağında göçük meydana geldi. İlk belirlemelere göre 3 kişinin toprak altında kaldığı bölgeye AFAD, UMKE, 112 Acil Sağlık ve güvenlik güçleri sevk edildi. İşçiler sağ olarak kurtarıldı. 

KANGAL’DA 23 YIL ÖNCE CAN KAYBI YAŞANMIŞTI

14 Şubat tarihinde  “İliç'in Ardından Gözler Sivas'a Çevrildi! Üzücü Olay Yaşanmadan Gerekli Tedbirleri Alın!” başlıklı haber ile  Sivas’ın Kangal ilçesinde bulunan Bakırtepe’de siyanürle altın çıkartan Koç Holding’e bağlı Demir Export firmasında sürdürülen çalışmaların denetlenip denetlenmediğini sormuştuk.

Kangal’da 10 Haziran 2001 tarihinde  bir kömür madeninde meydana gelen göçükte Osman Karataş, Mehmet Demir, Hacı Ömer Çay ve Haydar Yıldız vefat etmişti.

Bu tarz üzücü olayların yaşanmaması adına bir kez daha başta Vali Yılmaz Şimşek ve AK Parti Grup Başkanı ve Sivas Milletvekili Abdullah Güler olmak üzere tüm yetkilileri madencilik şehri Sivas’ta faaliyetlerini sürdüren işletmelerin denetimlerinin düzenli yapılması konusunda uyarıyoruz.

 

Sivas İrade- Sivas Gündem- Sivas Haberleri- Sivas son dakika

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER