Eğitim

Yener Öğrencilere Hitap Etti

Sivas İl Millî Eğitim Müdürü Necati Yener, okul gezilerine devam ediyor. Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden Yener, öğrencilerle yakından ilgilendi.

Yener Öğrencilere Hitap Etti
26-09-2023 10:06
SİVAS

Erkan YILDIZ

Millî Eğitim Müdürü Necati Yener, Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. Yener'e Şube Müdürü Özkan Çamcı da eşlik etti. Okul bahçesinde düzenlenen bayrak törenine katılan Yener, törenin ardından öğrencilere hitap etti.

Öğrencilere, başarılarla dolu bir eğitim-öğretim yılı dileyen Yener; "Eğer başarılı olmak istiyorsanız, çok çalışmalı ve yalnızca derslerinize odaklanmalısınız. Sizi derslerinizden alıkoyacak, dikkatinizi dağıtacak şeylerden uzak durmaya çalışın. Akademik başarınızı çok önemsemekle birlikte millî ve manevi değerlerimizi özümsemenizi, kendi kültürünüzü, tarihinizi tanımanızı, vatan ve bayrak sevgisiyle yetişmenizi de arzuluyoruz. Sizler bizim aydınlık yarınlarımız, gözbebeklerimizsiniz." dedi.

 

Yener, konuşmasının ardından öğrencilere okulda üretimi yapılan poğaçalarla birlikte süt ikramında bulundu. Daha sonra Millî Eğitim Bakanlığınca okul bünyesinde oluşturulan ekmek üretim atölyesinde incelemelerde bulunan Yener, Okul Müdürü Cemal Dalcı'dan atölyede üretimi yapılan ürünler ve planlanan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yener, üretim sürecinde görev alan öğretmen ve öğrencilerle de sohbet etti.

Daha sonra okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Yener, 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının hayırlı olmasını diledi. Sivas'ın iyi bir eğitim altyapısına sahip olduğunu vurgulayan Yener, "Bu bizim için çok önemli. Ancak asıl önemli olan öğretmenlerimizin moral ve motivasyonu, istek ve arzusu. Sizlerin gayreti ve desteği olmadan başarılı olmamız mümkün değil. Tüm öğretmenlerimizle, idarecilerimizle el ele vererek gönül birliği yaparak yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza en iyi eğitimi sunmanın gayreti içerisinde olacağız. Özverili çalışmalarınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum." dedi.

Bir süre öğretmenlerle sohbet eden Yener, daha sonra görüş, öneri ve talepleri dinledi.

Sivas İrade- Sivas Gündem- Sivas Haberleri- Sivas son dakika

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER