Gündem

Ziraat Odası Başkanı Uyardı! Acilen İlaçlanmalı

Kangal Ziraat Odası Başkanı Basri Çoban, geçtiğimiz yıl ekinlerde ciddi verim kaybına neden olan sarı pas hastalığına karşı ilaçlama yapılması gerektiğini dile getirdi.

Ziraat Odası Başkanı Uyardı! Acilen İlaçlanmalı
21-05-2024 13:59
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ 

Kangal Ziraat Odası Başkanı Basri Çoban, ilçede bulunan ekili alanlarda incelemelerde bulunarak çiftçileri sarı pas hastalığına karşı uyardı.

Çoban, geçtiğimiz yıl ekinlerde ciddi verim kaybına neden olan sarı pas hastalığına karşı ilaçlama yapılması gerektiğine dikkat çekti. Arazi kontrollerinde sarı pas hastalığına sıkça rastladıklarını belirten Çoban, "Sarı pas hastalığı önceki yıllara göre bu yıl daha erken görülmeye başladı.

İlçe Tarım Müdürlüğü başta olmak üzere bu konuda çiftçilere gerekli desteklerin verilmesi gerektiğini daha önce söyledik. Tedbirler alınmalı. Çiftçilerimiz, bu hastalığa karşı ilaçlama yapmalı. Ayrıca arazide inceleme yapılarak azot eksikliği gibi unsurlar tespit edilerek bu konuda tedbir almalılar.

Biz, Kangal Ziraat Odası olarak ekili arazilerde incelemelerde bulunuyoruz ve gerekli uyarıları yapıyoruz. Mevsimsel yağışlarda göz önüne alındığında ilaçlamanın acilen yapılması gerekmektedir. Bu konudaki çalışmalarımız devam edecek" dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER