USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

SCÜ’de Çalıştay Yapıldı

SCÜ’de Çalıştay Yapıldı

  SCÜ’de Çalıştay Yapıldı
17-11-2022 07:00
Google News


Oğuzhan SARZEP

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde (SCÜ) 'Kimyasal Bağımlılıklar” çalıştayı yapıldı.

SCÜ Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu tarafından 4 Eylül Kültür Merkezi Turkuaz Salonda düzenlenen çalıştaya SCÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Ataseven, Komisyon Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Sanem Nemmezi Karaca, fakülte dekanları, dekan yardımcıları, yüksekokul müdürleri ve yüksekokul müdür yardımcıları katıldı.

Madde kullanımının tartışıldığı çalıştayın açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ataseven, “Komisyonumuzu kurarken kendi bünyemizde bağımlılıklarla mücadele etmek adına her fakülte ve yüksekokuldan bir sorumlu olmasını istedik. Bugün ilgili sorumlularla ilk defa yaptığımız çalıştayımızda buluştuk. İlkini ‘kimyasal bağımlılıklar' üzerine gerçekleştireceğimiz çalıştayın ikincisini ‘davranışsal bağımlılıklar' üzerinde yapacağız.” dedi.

Konuşmanın ardından Dr. Öğr. Üyesi Karaca, “Bağımlılık Konusuna Giriş: Neden Bağımlı Oluyoruz?” adlı sunumunu gerçekleştirirken Dr. Öğr. Üyesi Yavuz Yılmaz ise “Kimyasal Bağımlılıklar” üzerine sunum yaptı.

Sunumların ardından, fakülte ve yüksekokullardan gelen temsilcilerle mevcut durumun değerlendirilmesi ve eylem planlarının oluşturulması adına toplantılar gerçekleştirildi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
Sosyal medyaya mı internet medyasına mı güveniyorsunuz?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
27.09.2023
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ