USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Politika

AK Parti'de Aday Gösterilmeyince İstifa Etti!

Yerel seçimlerde Şanlıurfa'dan aday olmak istediği bilinen AKP MKYK üyesi Kasım Gülpınar'ın, istifa ettiği öne sürüldü.

AK Parti'de Aday Gösterilmeyince İstifa Etti!
22-01-2024 13:39
SİVAS
Google News

Şanlıurfa'da 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan yerel seçim öncesi, AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Kasım Gülpınar'ın Urfa Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına seçilmemesi üzerine partisinden istifa ettiği iddia edildi.

kasim-wupw-cover-jpg.webp

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önce mevcut başkan Zeynel Abidin Beyazgül ile devam edileceğini açıkladığı belediye başkanlığı adaylığı sonrası, AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Kasım Gülpınar'ın istifası dikkat çekti.

AKP Genel Başkan Danışmanı olan Gülpınar'ın istifasını noter aracılığıyla gönderdiği ve salı günü yeni yol haritasıyla ilgili bir açıklama yapacağı öğrenildi. Gülpınar, Urfa'dan 3 dönem milletvekili olarak seçilmiş ancak son seçimlerde aday olmamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 10 Nisan 2023 tarihinde danışman olarak atanmıştı. Atama yazısında, "Partimiz politikalarının geliştirilmesinde danışmanlık hizmet ve fonksiyonunun sağlayacağı katkının önemli bir yeri bulunmaktadır" ifadelerine yer verilmişti.

Siverek, Şanlıurfa'da 1969 yılında doğan iş insanı ve siyasetçi Kasım Gülpınar, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. TBMM 24-25-26-27. dönem AK Parti Şanlıurfa milletvekili olarak görev yapan Gülpınar'ın salı günü yapacağı açıklama merakla bekleniyor./Haber Merkezi/ 
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
Sosyal medyaya mı internet medyasına mı güveniyorsunuz?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
22.05.2024
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
CİLALI TAŞ!