USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Akademisyenlere Afet Farkındalık Eğitimi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde “Sağlık Alanında Çalışan Akademisyenlerin Afet Farkındalıklarının Artırılması”na yönelik eğitim programı başladı.

Akademisyenlere Afet Farkındalık Eğitimi
08-06-2023 11:20
SİVAS
Google News

Erkan YILDIZ

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO) bünyesinde “TÜBİTAK 2237 A Bilimsel Eğitim Etkinliklerini Destekleme Programı” kapsamında “Sağlık Alanında Çalışan Akademisyenlerin Afet Farkındalıklarının Artırılması”na yönelik programbaşladı.

SHMYO Konferans Salonunda yapılan programın açılışına Rektör Vekili Prof. Dr. Hilmi Ataseven, SHMYO Müdürü Prof. Dr. Erdoğan Özdemir, program yürütücüsü Dr. Öğr. Üyesi Fatma Hastaoğlu ve akademisyenler katıldı.

Rektör Vekili Prof. Dr. Hilmi Ataseven, programda yaptığı konuşmada “Ülkemizde deprem, sel ve orman yangını gibi çok ciddi felaketler olabiliyor. Bu felaketlere karşı farkında olmamız gerekiyor” dedi.

Program yürütücüsü Dr. Öğr. Üyesi Fatma Hastaoğlu ise “Yapmış olduğumuz bu çalışmayla sağlıkçıları yetiştiren kurumlar olarak sağlık alanında çalışan akademisyenlerin afet farkındalıklarının artırılmasını amaçladık” şeklinde konuştu.

Program konuşmalardan sonra SHMYO Öğretim Elemanı Dr. Öğr. Üyesi Sevda Hastaoğlu Örgen tarafından “Doğal Afetler ve Biyoçeşitlilik” konulu ilk sunumla devam etti.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
Sosyal medyaya mı internet medyasına mı güveniyorsunuz?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
28.09.2023
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ