USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Başkan Bilgin Açıkladı Sivas'a Metrobüs mü Gelecek?

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin; Sivas’ta vatandaşların memnuniyet oranının en düşük olduğu alanların başında toplu ulaşımın geldiğini açıkladı.

Başkan Bilgin Açıkladı Sivas'a Metrobüs mü Gelecek?
18-09-2023 16:40
SİVAS
Google News

Hayrullah AĞKAŞ

Sivas'ta toplu ulaşım sisteminin çağın ihtiyaçlarına cevap veremediğini söyleyen Başkan Bilgin, metrobüs modeli üzerine çalıştıklarını söyledi. 

SİVASLI TOPLU TAŞIMADAN MEMNUN DEĞİL

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin; Sivas’ta toplu taşım sistemine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Vatandaşların toplu taşıma sisteminden memnun olmadıklarının bilincinde olduklarını belirten Başkan Bilgin, “Şu anda şehirdeki toplu taşım sistemi çağın ihtiyaçlarına çok cevap vermiyor. Bunun revize edilmesi gerekiyor, alternatiflerin oluşturulması gerekiyor” açıklamasında bulundu.

METROBÜS MODELİNİ DEĞERLENDİRİYORUZ

Başkan Bilgin; “Toplu taşıma Sivas'ta belediye hizmetleri açısından en az memnuniyet duyulan alan. Sebebi de fiyatlardan kaynaklanıyor. Daha önce Temmuz ve Ağustos ayında girdi maliyetlerinden dolayı toplu taşıma ücretlerini güncellemek zorunda kaldık. Önümüzdeki süreçte sektörle de bir araya gelerek bunu hem sektör açısından daha sürdürülebilir hem de bizim açımızdan memnuniyeti arttıracak bir sistem kurmamız lazım.  Raylı sistem çok rantabl görünmüyor ama metrobüs modeli olabilir. Bunları değerlendiriyoruz” dedi. 

Sivas İrade- Sivas Gündem- Sivas Haberleri- Sivas son dakika

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
Sosyal medyaya mı internet medyasına mı güveniyorsunuz?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
28.09.2023
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ