USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Politika

Başkanlar Kurulu Talepleri İletti

Başkanlar Kurulu tarafından hazırlanan ve 4 maddeden oluşan taleplerin yer aldığı Sivas dosyası Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım ve Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’ye iletildi.

Başkanlar Kurulu Talepleri İletti
27-04-2023 11:40
SİVAS
Google News

Ömer ÜN

18 Nisan’da toplanan Sivas Başkanlar Kurulu tarafından hazırlanan ve 4 maddeden oluşan Sivas dosyası önceki gün Ankara-Sivas yüksek hızlı tren hattının açılışı için ilimize gelen protokole takdim edildi.

Tren garında Başkanlar Kurulu adına heyeti karşılayan Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Zeki Özdemir ve Meclis Başkanı Osman Yıldırım, 4 maddelik Sivas dosyasını Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım ve Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’ye takdim ederek destek istedi.

Sivas’taki tüm organize sanayi bölgelerinin (OSB)  Cazibe Merkezi kapsamına alınması, SİDEMİR’in tekrar tam kapasite çalışır hale getirilmesi, Demirağ OSB’ye ve Ulaş ilçesine TOKİ kanalıyla uydu kent kurulması ve Kuzey Çevre Yolu Projesinin bir an başlamasının talep edildiği dosyada yer alan maddelerin hayata geçirilmesi bekleniyor.

Dosyanın verilmesinin ardından kent meydanında düzenlenen açılış töreninde konuşan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ise Sivas’ın tamamının cazibe merkezi kapsamına alınması ve SİDEMİR’in faal olarak çalışması hususunda ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
Sosyal medyaya mı internet medyasına mı güveniyorsunuz?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
29.09.2023
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ