USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Depremzede Çocuklara Unutulmaz Bir Gün

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından deprem bölgelerinden gelerek ilimizde eğitimlerine devam eden  çocuklara yönelik program düzenlendi. Düzenlenen programda Tiyatro Tempo oyuncuları "Durgun Göldeki Maskara” oyununu sergileyerek çocuklara unutulmaz bir gün yaşattı.

Depremzede Çocuklara Unutulmaz Bir Gün
07-06-2023 12:55
SİVAS
Google News

Mehmet Fatih AKGÜL

Tiyatro Tempo deprem bölgesinden Sivas’a gelen çocuklar için "Durgun Göldeki Maskara" oyununu iki seans olarak Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde sahneledi. Öğleden sonra ise Palyaçolar Orkestrası Çocuk şarkıları ile çocuklar unutulmaz bir gün geçirdi.

Tiyatro Tempo oyununun yönetmeni "Oyunumuzun eğitsel hedefi; çocuklar bir yandan değişik iki kukla tekniği ile tanışırken, diğer yandan durgun göl ve kirlilik, temiz göl ve güzel nilüfer çiçeklerinin ilişkisini, temiz ortamda hayvanların ve diğer canlıların var olabildiğini öğrenmekteler. Kurbağa Maskara’nın zıplamayı unutmasına çözüm üretirken de çabalamanın, empatinin, dayanışmanın ve cesaretin önemini kavramaktadırlar ve tabii bir de estetik değerlerden uzaklaşmadan eğlenmenin olası olduğunu göstermek oyunun genel bir eğitsel hedefidir" ifadelerini kullandı.

Gösteri sonrası konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ise "Deprem bölgelerinden gelerek ilimizde eğitimlerine devam eden çocuklarımız için gerçekleştirilen bu etkinlikte emeği geçen başta yönetmenimiz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. "  ifadelerini kullandı

Program sonrası ise çocuklar tiyatro oyuncuları ile hatıra fotoğrafı çekindi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
Sosyal medyaya mı internet medyasına mı güveniyorsunuz?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
25.09.2023
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ