USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Eğitim

Kardeş Okuldan Öğrencilere Kırtasiye Desteği

Sivas Polis Meslek Yüksekokulu, HEDEF Projesi kapsamında kardeş okul olarak belirlediği Ovacık İlkokulu/Ortaokulu öğrencilerine eşofman takımı ve kırtasiye malzemesi desteği sağladı.

Kardeş Okuldan Öğrencilere  Kırtasiye Desteği
07-06-2023 13:05
SİVAS
Google News

Seyit Ömer YILDIZ 

Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğünce hayata geçirilen HEDEF Projesi kapsamında eğitimin her alanında önemli çalışmalar hayata geçiriliyor.  Kamu kurum ve kuruluşlarının da desteği ile birçok faaliyet yürütülürken, Sivas Polis Meslek Yüksekokulu da bu çalışmalara "Kardeş Okul Projesi" ile katkı sağladı. HEDEF Projesi Değerler Eğitimi temasıyla yürütülen çalışma çerçevesinde Ovacık İlkokulu/Ortaokulu kardeş okul seçildi. Bu kapsamda öğrencilere eşofman takımı hediye edilirken, kırtasiye malzemesi desteği de sağlandı. Ayrıca, polislik mesleğinin de tanıtımı gerçekleştirildi.

Bu kapsamda okulda düzenlenen programa Vali Yılmaz Şimşek, İl Emniyet Müdürü Burhan Akçay, İl Jandarma Komutanı J. Albay Muhammet Sevinç, Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan ve Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Recai Yavaşça katıldı.

Vali Şimşek, ilk olarak kısıtlı imkanlara rağmen okul sporlarında derece alan öğrencilerle bir araya geldi. Şimşek, Bocce İl Birincisi olan öğrenciler ile Hentbol Yıldız Kızlar İl Birincisi ve İl üçüncüsü olan Erkek Hentbol Takımını tebrik etti. Daha sonra HEDEF Projesi ve Millî Eğitim Bakanlığınca başlatılan Matematik seferberliği kapsamında okulda oluşturulan Matematik ve İngilizce koridorlarını gezen Vali Şimşek, öğrenci ve öğretmenlerin hazırladığı eğitim materyalleri hakkında bilgi aldı.

Vali Yılmaz Şimşek ve Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, daha sonra sınıfları ziyaret ederek, öğrencilerle sohbet etti. Şimşek, öğrencileri sosyal, sportif ve akademik alandaki başarıları dolayısıyla tebrik etti. Vali Şimşek, sınıf ziyaretlerinin ardından Aslan ile birlikte okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelerek sohbet etti. Okul Müdürü Neslihan Gürüs'ten HEDEF Projesi kapsamında okulda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Şimşek, öğretmenlerin görüş, öneri ve taleplerini de dinledi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
Sosyal medyaya mı internet medyasına mı güveniyorsunuz?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
29.09.2023
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ