USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Politika

Kaybedenler Kulübü!

2019 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde yüzde 50’ye yakın oy alarak Sivas Belediye Başkanlığı kazanan AK Parti, hafta sonu gerçekleştiren yerel seçimlerde yüzde 29 oranında oy alarak büyük hezimete uğradı ve seçimi kaybetti. Seçimin kaybedilmesinde en büyük etken halktan uzak kalan ve hayata geçirilen projeleri vatandaşlara anlatamayan teşkilat ile vekiller oldu.

Kaybedenler Kulübü!
02-04-2024 11:28
SİVAS
Google News

Hayrullah AĞKAŞ 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Arkasında Sivas olanın sırtı yere gelmez” dediği şehirde AK Parti seçimi kaybetti. 

AK Parti, hem Merkez İlçe’de hem de diğer ilçelerde büyük oranda kan kaybı yaşadı.Merkez İlçe’de seçimlerin kaybedilmesinde en büyük etken AK Parti Merkez İlçe Başkanı Muhammed Burak Kuruçay ve yönetimde yer alan bazı isimlerin Belediye Meclisine üye olarak gösterilmesi oldu.   Teşkilatın önemli bir kademesini oluşturan Merkez İlçe’de yönetimde yer alan tecrübeli isimlerin meclis üyeliğine soyunması dolayısıyla hizmetlerin seçmene yeterince anlatılamadığı görüşü ön planda.

TOPLUMDA KARŞILIĞI OLMAYAN İSİMLER ADAY GÖSTERİLDİ

Belediye ve İl Genel Meclisi’nde toplumda karşılığı olmayan isimlerin aday gösterilmesi de seçimlerin kaybedilmesinde büyük etken oldu. Hazırlanmasında AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler'in de etkili olduğu liste halkta karşılık bulmadı. Diğer yandan AK Parti Milletvekilleri Hakan Aksu ile Rukiye Toy, İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi, Kadın Kolları Başkanı  Arzu Polat ve Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya’nın da seçim sürecinde yeterince sahada olmamasının seçimlerin kaybedilmesinde büyük etken olduğu belirtiliyor. 

Süreci doğru yönetemeyen teşkilat mensuplarının istifa edip etmeyeceği merak ediliyor. Diğer yandan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in ise etrafında yer alan bazı isimleri dinleyerek eleştirileri dikkate almaması ve zamanında ekibinde değişikliğe gitmemesi, bunun yanı sıra sosyal medya belediyeciliğine ağırlık vererek halktan uzak kalması da seçim sonuçlarından mağlubiyetle ayrılmasında etkili oldu. 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Ayaz
Ayaz 2 hafta önce
Ak partiye kaybettiren teşkilatlar ve bürokratlar çok net. Eskiden ak parti ideolojisi dava partisi idi, şimdi hep çıkarcılar doldu.Reis ve tavanı ayrı tutuyorum.
sinan korkmaz
sinan korkmaz 2 hafta önce
bunların hepsi çöp
Pirkinikli Hüsüyn
Pirkinikli Hüsüyn 2 hafta önce
Liyakatsiz atamaları ilk sıraya yazmak lazım. Bir hatırlayalım. 28 şubat sonrası bu ülkede müslümanlar zülme uğradılar
Onun için sonraki süreçte mevcut iktidara hep güvendikler. Ama Sivasta işler beklendiği gibi olmadı maalesef. Örneğin üniversitede 28 şubat artığı sarhoş yöneticiler tüm rezilliklerine rağmen ilahiyatçılar ve imam ve hatipliler tarafından el üstünde tutuluyor.
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
Sosyal medyaya mı internet medyasına mı güveniyorsunuz?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
08.04.2024
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
CİLALI TAŞ!