USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Kazım Karabekir´e Teşekkür Ziyareti

Kazım Karabekir´e Teşekkür Ziyareti

Kazım Karabekir´e Teşekkür Ziyareti
10-02-2017 07:00
Google News


AHMET TIRPAN
Sivas Valisi Davut Gül´den Kazım Karabekir Paşa İlköğretim Okulu´na teşekkür ziyareti. İlk ve Ortaokullar arasında yapılan Halk Oyunları yarışlarında şimdiye kadar bir Türkiye ikinciliği ve 3 Türkiye birinciliği elde ederek önemli başarılara imza atan Kazım Karabekir Paşa İlköğretim Okulu Halk Oyunları ekibi, Vali Davut Gül´ün takdirini kazandı.
Kazım Karabekir Paşa İlköğretim Okulunda ilk olarak 15 Temmuz ve 40 Hadis konulu resim sergilerini gezen Vali Gül, yapılan çalışmalar hakkında okul müdürü Yusuf  Yıldırım´dan bilgi aldı.
VALİ GÜL, SADETTİN
HOCA´NIN DERSİNE KATILDI
Okul ziyaretinde çocuklarla yakından ilgilenen Vali Gül, bir süre önce gazetemizde  "Örnek Öğretmen" başlığıyla gündeme getirdiğimiz Sadettin Otobaş´ın sınıfına girerek derse katıldı. ´Önce ahlak ve maneviyat´ düsturuyla hareket ederek kendine özgü ders işleme tarzıyla ön plana çıkan Türkçe öğretmeni Sadettin Otabaş´tan ders işleme metodu ve öğrencilerin durumu hakkında bilgi alan Vali Gül, öğrencilerle de yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti.
HALK OYUNLARI EKİBİNİ İZLEDİ
Daha sonra Halk Oyunları Ekibi´nin gösterisini izlemek için Spor Salonuna hareket eden Vali Gül, burada Türkiye Halk Oyunları Federasyonu minikler Türkiye Şampiyonu ekiple, Küçükler Futbol Kıbrıs birincisi ve Türkiye sekizincisi ekiple, Futbol il şampiyonu ekiple, Basketbol il üçüncüsü ekiple, Muay Thai Türkiye birincisi Ali Öztürk ve Futbol U-14 Milli Takımına davet edilen Yasin Yıldız´la hatıra fotoğrafı çektirdi.
Kazım Karabekir Paşa İlköğretim Okulu Halk Oyunları ekibi Sivas Halayı çekerek Vali Gül´e hünerlerini sergiledi. Okul Müdürü Yusuf Yıldırım ise günün anısına Vali Gül´e 15 Temmuz´u anlatan resim hediye ederek ziyaretten duymuş oldukları memnuniyeti ifade etti.
Ziyarette il Milli eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, Halk Oyunları Federasyonu Sivas İl Temsilcisi Özcan Duman ve okul aiie birliği üyeleri de hazır bulundu.