USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Küçük Elif Kitap Çıkardı

Şehit Ebubekir Ekinci İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi Elif Ceylin Sarı, masal kitabı çıkardı. Minik yazar, "Güneş ile Rüzgar" adını verdiği kitabı, İl Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan'a takdim etti.

Küçük Elif  Kitap Çıkardı
31-05-2023 14:45
SİVAS
Google News

Erkan YILDIZ  

Küçük yaşta yazarlık serüvenine adım atan  Şehit Ebubekir Ekinci İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Elif Ceylin Sarı, Okul Müdürü Vahdettin Polat, Sınıf Öğretmeni Nurdan Atamtürk, anne ve babası Şeyda-Halil İbrahim Sarı ile birlikte Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan'ı ziyaret etti. 

Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğünce hayata geçirilen HEDEF Projesi kapsamında okulda yürütülen çalışmalara büyük bir istekle katılan, Sultan Şehir Okuyor kitap okuma etkinliği ve bilimsel çalışmalara olan ilgisiyle dikkat çeken Sarı, yazı yazmaya olan ilgisini kitap çıkararak bir adım öteye taşıdı.

Sınıf öğretmeni Nurdan Atamtürk'ün destekleri kaleme aldığı masalı kitaba dönüştüren Sarı, "Güneş ile Rüzgar" adlı kitabını Milli Eğitim Müdürü Aslan'a takdim etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Aslan, okuma-yazma konusunda oldukça istekli olan Elif Ceylin Sarı'yı tebrik ederek, başarılı çalışmalarının devamını diledi. 

Sınıf Öğretmeni Nurdan Atamtürk de kendi yazdığı "Karanlıktan Gelen" adlı romanı Aslan'a takdim etti. Aslan, öğrencileri için rol model olan ve okuma-yazma konusunda motive eden Atamtürk'e tebriklerini iletti.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
Sosyal medyaya mı internet medyasına mı güveniyorsunuz?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
29.09.2023
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ