USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

"Mazlumların Gür Sesi Olduk"

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde imzalanan mutabakat sonrası 4 bin 164 üye sayısıyla ipi göğüsleyen Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube yetkiyi elinden bırakmadı. Şube Başkanı Halil İbrahim Temiz; “Eğitim Bir-Sen  ortaya koyduğu eylemlerle her zaman milli iradenin yanında askeri ve sivil vesayetçilerin karşısında yer almış, mazlumların gür sesi olmuştur” dedi.

"Mazlumların  Gür Sesi Olduk"
29-05-2023 10:32
SİVAS
Google News

Mehmet Fatih AKGÜL 

Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube, yetkili sendika olarak girdiği 2023 yılı il mutabakatı sonucunda en yakın sendikaya 919 fark atarak Sivas'ta yetkisini sürdürdü.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde imzalanan mutabakat sonrası 4 bin 164 üye sayısıyla ipi göğüsleyen Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube yetkiyi elinden bırakmadı.

Mutabakat sonrası açıklamalarda bulunan Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube Başkanı Halil İbrahim Temiz; “Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube olarak  geleneği bozmayıp bu yıl da Sivas merkez ilçe ve diğer ilçelerimizde  eğitim hizmet kolunda yetkiyi alarak sendikal yolculuğumuzu bir kez daha taçlandırmış bulunmaktayız. Eğitim Bir-Sen  özgün sendikal anlayışıyla sendikacılığı kavga zemininden  rekabet zeminine taşıyarak çözüm odaklı, tenkit değil tevhit esaslı, sorunun değil çözümün paydaşı olan bir yaklaşımla hareket etmekte  eğitim çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarının geliştirmek için emek, ekmek ve hak mücadelesi vererek özelde Sivas'a genelde bütün yurtta üyelerinden aldığı destek ile eğitim-hizmet kolunda elde ettiği kazanımlar ile her zaman eğitim emekçilerinin yanında olmuştur. Eğitim Bir-Sen  ülkemizin kamusal alandaki en büyük sivil toplum kuruluşu olmanın sorumluluğu ile milli ve yerli teşkilat yapısıyla, sahip olduğu  dinamizm,  medeniyet ve değer odaklı duruşuyla hak, özgürlük emek ve ekmek mücadelesi yürütürken aynı zamanda da ortaya koyduğu eylemlerle her zaman milli iradenin yanında askeri ve sivil vesayetçilerin karşısında yer almış, mazlumların gür sesi olmuştur. Bundan sonra da Türkiye’nin demokratikleşmesine, sivilleşmesine ve özgürleşmesine katkıda bulunarak millet iradesinin daim kılınması ve Hakk’ı yüceltmek gibi  soylu bir dava için sorumluluk almaya devam edecektir” dedi.

“Eğitim Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube olarak yetkiyi taçlandırdığımız  süreci, kamu çalışanlarımıza bir hizmet yarışı, demokratik bir süreç olarak görüyoruz” diyen Temiz; “Yetkili olmanın bize yüklediği sorumluluğun bilincindeyiz. Yetkiyi taçlandırdığımız bu süreçte Eğitim-Bir-Sen’li olmanın sorumluluğunu ve çalışkanlığını sergileyerek il merkezimizde, bütün ilçelerimizde yetkiyi devam ettiren  il, ilçe başkan ve yönetim kurulu üyelerimize, kadın komisyonlarımıza, dava arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyoruz. Sendikal varlığımız olan Eğitim Bir-Sen’in asil üyelerine bizlere verdikleri destek ve duydukları güvenden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Bundan sonra da üyelerimizin bizlere vereceği güçle temel hak ve özgürlükler noktasında kararlı mücadelemize hız kesmeden aynı kararlılıkla devam edecektir” açıklamasında bulundu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
Sosyal medyaya mı internet medyasına mı güveniyorsunuz?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
29.09.2023
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ