USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Yaşam

Muhtarlıkta Biriken Eşyalar, İhtiyaç Sahiplerine Gidiyor

Niğde’de mahalle muhtarı, mağazaya çevirdiği muhtarlık ofisinde biriktirdiği kıyafetleri ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyor.

Muhtarlıkta Biriken Eşyalar, İhtiyaç Sahiplerine Gidiyor
04-06-2023 14:32
SİVAS
Google News

Niğde’de Yukarı Kayabaşı Mahallesi Muhtarı Ali İhsan Zırhlı; hayırseverlerin kendisine teslim ettiği kıyafet ve ev eşyalarını, muhtarlık ofisinde depolayarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Mağaza havası verdiği ofiste çocuk kıyafetlerinden yetişkin kıyafetlerine kadar birçok ihtiyaç malzemesi bulunuyor. Muhtar seçildikten bu yana 14 yıldır ihtiyaç sahiplerine yardım eden Zırhlı, "Mahallemde ihtiyaç sahiplerini bildiğim için ben bunları alıp, ihtiyaç sahiplerine ulaştırayım dedim. Her geçen gün güçleniyoruz. Belirli kişiler kıyafet götürüyor. Bize gelen kıyafetleri buradan ben kendim ayırıyorum. Temiz olmasına, yırtığı söküğü olmamasına, beğenmediğimiz değil aksine giyemediğimiz veya dar gelen, bol gelen kıyafetlerimizi değerlendiriyoruz. İnanın bazen çok güzel kıyafetler geliyor bizlere” diye konuştu.
Günümüzde eşya ve kıyafetlerin pahalandığını vurgulayan Muhtar Zırhlı, “Malum günümüzde bir ayakkabı bile çok yüksek fiyatlardan satılıyor. Hayırseverler, evinde kullanmadığı kıyafet ve eşyaları ofisime getiriyor. İhtiyaç sahibi aileler ise ofisimize uğruyor ve ihtiyacı olan eşyayı alıp götürüyor. Bu durum bizi oldukça mutlu ediyor” dedi. /İHA/ 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
Sosyal medyaya mı internet medyasına mı güveniyorsunuz?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
25.09.2023
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ