USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

ÖZEL EĞİTİM ALAN ÇOCUKLAR UNUTULMADI

ÖZEL EĞİTİM ALAN ÇOCUKLAR UNUTULMADI

ÖZEL EĞİTİM ALAN ÇOCUKLAR UNUTULMADI
26-04-2017 06:00
Google News


SİVAS

Programda konuşan Sivas Valisi Davut Gül, İş adamı Tekin Çelikbilek ile gurur duyduğunu belirterek, yaptıkları işler için ellerinden gelen desteği verdiklerini söyledi.

İSTEDİĞİNİZ TİCARETİ
YAPIN AMA BUNUN
HAZZI BAŞKA
Sonrasında söz alan Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ise "Engelli Haftası nedeniyle şehrimizde bulunan engelli vatandaşlarımızla değişik vesilelerle bir araya gelmeye gayret ediyoruz" dedi.
"Amacımız bu şehirde yaşayan her bir bireyin yaşamını mutlu olarak sürdürmesi engelli olmak mutlu olmaya engel değildir" diyen Başkan Aydın, bu anlayıştan yola çıkarak engelli bireylerimizin sorunlarını giderme de aile ve bu konuda eğitim veren kurum ve öğretmenlere destek olmayı görev bildiklerini belirtti.
Belediye Başkanı olmanın siyasetin en zor işi olduğunu dile getiren Başkan Aydın, insanları ve özellikle çocukları mutlu edip onların hayır dualarını alabilmenin tek başına bu işi yapmaya değdiğini ifade etti. Aydın, ayrıca "Başka türlü istediğiniz gibi ticaret yapın, bunun hazzını bulmazsınız; bu haz hiçbir makamla parayla ölçülmez, bu bir nasip işidir" diyerek yardımseverliğin önemini vurguladı.
Programa katılan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy da Sivas Belediye Başkanlığı tarafından farklı engelli grupları ile değişik programlarda bir araya geliyoruz diyerek okul hakkında bilgiler verdi.

EMEĞİ BULUNAN
HERKESE TEŞEKKÜRLER
Tekin Çelikbilek Özel Eğitim Anaokulu Müdürü Güldane Polat ise konuşmasında okul hakkında bilgiler vererek, "Amacımız; öğrencilere zenginleştirilmiş yaşam alanları oluşturarak akranlarıyla birlikte en etkili öğrenme ortamları oluşturmak" dedi.
Toplumsal yaşam becerileri kazandırarak onların toplum içerisinde kabul görmelerini sağlamanın da amaçlarının içerisinde olduğunu belirten Polat, programı hazırlayan Sivas Belediyesi başta olmak üzere emeği bulunan herkese teşekkür etti.
Sivas´ ı unutmadığı için teşekkürlerini ileten Vali Davut Gül günün anısına İşadamı Tekin Çelikbilek´e şilt takdim etti.