USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Protokol Eşleri Laboratuvarları İncelediler

Protokol üyelerinin eşleri, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesini (SBTÜ) ziyaret etti. Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul tarafından karşılanan protokol eşleri laboratuvarlarda incelemelerde bulundu.

Protokol Eşleri Laboratuvarları İncelediler
08-06-2023 13:30
SİVAS
Google News

Seyit Ömer YILDIZ 

İl protokol üyelerinin eşleri, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesini (SBTÜ) ziyaret etti. SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul’un eşi Tuna Kul'un eşliğinde gerçekleşen programa; Sivas Valisi Yılmaz Şimşek'in eşi Dr. Çiğdem Olgun Şimşek, Sivas 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa İlter’in eşi Nilüfer İlter, Sivas Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanı ve 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fatih Kutluboğa’nın eşi Özgül Kutluboğa, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’ın eşi Emine Yıldız, Sivas İl Emniyet Müdürü Burhan Akçay’ın eşi Nebahat Akçay, Sivas İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Muhammet Sevinç’in eşi Fikriye Sevinç katıldı.

Ziyarette, Rektör Kul ve eşi Tuna Kul tarafından karşılanan misafirler, SBTÜ kampüsü içerisinde yer alan Metaverse Laboratuvarı, Lütfi Abay Yapay Zekâ, Robotik ve Kontrol Laboratuvarı, Aerodinamik ve İtki Laboratuvarı, Yapı ve Malzeme Laboratuvarı, İHA Teknolojisi ve Operatörlüğü Programı Laboratuvarı, Teraherz Teknolojileri Araştırma Laboratuvarı, Sistem Dinamiği, Kontrol ve İmalat Laboratuvarı, Enerji Sistemleri Laboratuvarı, Kimya Mühendisliği Laboratuvarı, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Laboratuvarı, Bitki Zararlıları Laboratuvarı, Bitki Doku Kültürü Laboratuvarı, Moleküler Genetik Laboratuvarı ve Kalite ve Toprak Analiz Laboratuvarında incelemelerde bulunarak laboratuvarlarda yürütülen çalışmalar hakkında öğretim elemanları tarafından bilgilendirildi.

Programa katılan konuklar daha sonra SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul’u makamında ziyaret etti. Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul, konuklarına üniversitedeki güncel gelişmeler hakkında bilgiler verirken ziyaretleri için de teşekkür etti.

Programa katılan konuklar da SBTÜ Rektörü Kul'a kendilerine gösterilen ilgi dolayısıyla teşekkür ettiler.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
Sosyal medyaya mı internet medyasına mı güveniyorsunuz?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
28.09.2023
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ