USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ekonomi

"Üreticilerimize Hayırlı Olsun"

2023 yılı hububat alım fiyatlarının hububat üretim primi desteğiyle birlikte ton başına ekmeklik buğdayda 9 bin 250 lira, arpada ise 7 bin 500 lira olarak açıklandığını ifade eden Türkiyeler Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Borsalar Konseyi Üyesi ve Sivas Ticaret Borsası Başkanı Hayrullah Karakaya, “Açıklanan fiyatlar üreticilerimize hayırlı olsun” dedi.

"Üreticilerimize Hayırlı Olsun"
07-06-2023 13:55
SİVAS
Google News

Ömer ÜN

Türkiyeler Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Borsalar Konseyi Üyesi ve Sivas Ticaret Borsası Başkanı Hayrullah Karakaya, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) 2023 dönem hububat alım fiyatının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilk kabine toplantısı sonrası açıklanmasının çiftçilerin ve tüccarların buğday sezonu öncesinde önünü görebilmesi açısından çok önemli olduğunu söyledi.

Çiftçilerin dört gözle beklediği hububat alım fiyatlarının açıklanmasını değerlendiren Sivas Ticaret Borsası Başkanı Karakaya; “İlimizde bu yıl yağan yağmurlardan dolayı rekoltenin yüksek olmasını bekliyoruz. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin 2023 dönemi hububat alım fiyatlarının buğday sezonu öncesinde açıklaması da çiftçilerimizin ve zahire alım satımı yapan üyelerimizin önünü görebilmesi açısından çok önemli. Üreticilerimizin girdi maliyetlerinde geçen yıla göre büyük ölçüde artış yaşandı. Değişen dünya konjonktüründe Rusya ve Ukrayna savaşı ile Hindistan ve Romanya’nın buğday ihracatına yasak getirmesi uluslararası piyasada dünya fiyatlarını hareketlendirdi. Çiftçilerimizin de beklentisi TMO’nun geçen yılki fiyatlardan daha yüksek bir fiyat açıklaması yönündeydi. Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan TMO 2023 yılı hububat alım fiyatları, Hububat Üretim Primi desteğiyle birlikte üreticilerimizin eline ton başına ekmeklik buğdayda 9 bin 250 TL, arpada ise 7 bin 500 TL olarak açıklanan hububat fiyatları piyasalardaki belirsizlikleri de ortadan kaldırmış oldu.” dedi.

Başkan Karakaya Sivas Ticaret Borsası olarak her zaman üreticilerin ve üyelerinin yanında olduklarını belirterek; “Tüm üreticilerimize emeklerinin karşılığını alacakları bereketli bir yıl olmasını diliyorum. Açıklanan buğday fiyatları üreticilerimize hayırlı olsun. Başta Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Tarım ve Orman Bakanımız İbrahim Yumaklı ile TMO Genel Müdürümüz Ahmet Güldal’a teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
Sosyal medyaya mı internet medyasına mı güveniyorsunuz?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
29.09.2023
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ