USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde Torpil İddiası! Herkes Sakız Çiğner, Bazıları Tadını Çıkarır!

“Nasıl bilirdiniz?” Cemaat seslendi “İlahiyatçı bilirdik”. Hoca bir daha sordu “Nasıl bilirdiniz?. Bu defa, “İyi biliriz” der diye düşünürken; cemaatin içerisinden birisi “Kızını torpille işe soktuğunu da biliriz"

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde Torpil İddiası! Herkes Sakız Çiğner, Bazıları Tadını Çıkarır!
04-03-2024 15:24
SİVAS
Google News

Değerli Okuyucularımız Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde Haftanın Usulsüzlüğü köşemizde bu hafta yine sizlerleyiz.

Hayırlara vesile olsun,  bu hafta sizlere bir düşten bahsediyor olacağız. Olacak ya, bahsedeceğimiz düşte cami minaresinden bir ses duyuluyor. Bir İslam Tarihçisi ölmüş, cenazesi ikindi namazına müteakip kılınacakmış. Cenazeyi pek tanımasak da sevaptır deyip vakit gelince herkes gibi iştirak ettik. O sırada musalla taşının önünde hoca efendi sordu. “Nasıl bilirdiniz?” Cemaat seslendi. “Sakallı bilirdik”. Hoca yine sordu “Nasıl bilirdiniz?” Cemaat seslendi “İlahiyatçı bilirdik”. Hoca bir daha sordu “Nasıl bilirdiniz?. Bu defa biz cemaat doğrusunu getirir, “İyi biliriz” der diye düşünürken; cemaatin içerisinden birisi “Kızını torpille işe soktuğunu da biliriz” diye seslenmesin mi! Bunu duyan kalabalık da hep bir ağızdan şöyle dedi. “Eee gömelim o zaman”. Sonra hep birlikte cenazeyi gömdük. Hayır olur inşallah.

Değerli Okuyucularımız, bu kasvetli düşümüz burada dursun; biz sizlere müjdeli bir haber verelim. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ile Kayseri Üniversitesi sonunda dünür oldu. Sosyal, kültürel, ekonomik ve bilimsel tüm alanlarda çığır açacak bu gelişme iki üniversite arasında kız alıp vermek suretiyle gerçekleştirildi. Bu güne kadar kimsenin aklına gelmeyen bu metod, taraflarca özellikle gizli tutuldu. 

Nasıl yani diye merak ettiğinizi biliyoruz. Açıklayalım.

Önce Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ünal Kılıç’ın kızı Emine Rümeysa Ünal, 2023 yılının Ocak ayında Kayseri Üniversitesi Mustafa Çıkrıkoğlu Meslek Yüksek Okulu’nda Geleneksel El Sanatları Bölümü için açılan Öğretim Görevlisi kadrosuna atandı. 

30.12.2022 tarihli alım ilanında ilgili alım için  “Geleneksel Türk Sanatları mezunu olup, Geleneksel El Sanatları veya Hat Sanatı Üzerine Tezli Yüksek Lisans Yapmış Olmak, Alanında en az 2 yıl tecrübeli olup, Yükseköğretim Kurumlarından Ders Verme Deneyimine Sahip Olmak” şartı konulmuştu. 

Ünal Kılıç hocanın kızı Emine Hanım, Sivas Gökmedrese ve Ziyabey Kütüphanesindeki hat levhaları ve hat sanatı bakımından değerlendirilmesi alanında 2021 yılında yapmış olduğu yüksek lisans ve babasının Rektör Yardımcısı olduğu dönem içerisinde 2021-2022 yıllarında Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde Ücretli Öğretim Görevlisi olması sayesinde ilgili alım şartlarını sağlayabildi. Tabi şimdi sizler de fark ettiniz. “Acaba Emine Hanım mı şartları sağlamıştır, yoksa şartlar mı Emine Hanımın özelliklerini sağlamıştır?” Orasını çok şee yapmayalım.

Sonuç olarak değerli okuyucular, Kayseri Üniversitesi yetkilileri öyle ya da böyle çeyizi hazırlamış, düğünü tamamlamıştır. Aradan bir yıla yakın bir zaman geçmiş ve sıra Cumhuriyet Üniversitesi yetkililerine gelmiş.

Bu defa da Kayseri Üniversitesi Genel Sekreteri Ekrem Buğtekin’in kızı Esra Nur Buğtekin, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi tarafından 15.01.2024 tarihinde yapılan sınav ile Kayseri’ye yakın olan ilçemiz Gemerek’te Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programına Öğretim Görevlisi olarak atanmıştır. Yalnız Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yetkilileri, bu tarz işleri yoluna koymakta bile maharetsiz olduklarından bir hayli zorlanmış olmalılar. 

Öyle ki, 15.01.2024 tarihli sınav duyurusunda, Sınava Girecekler Listesindeki aday sıralamasında, Ül**** Ca***** isimli aday 80.61 Ales Puanı; 87.16 Lisans mezuniyet notu ile 82.58 puan toplamına sahip olarak ilk sırada,  Tü***** Er***** isimli aday  72.29 Ales Puanı;  95.56 Lisans mezuniyet notu ile 79.27 puan toplamına sahip olarak  ikinci sırada bulunuyor. Kayseri Üniversitesi Genel Sekreteri Ekrem Buğtekin’in kızı Esra Nur Buğtekin ise  74.87  Ales puanı; 87.63 lisans notu ile 78.69 puan toplamına sahip olarak üçüncü sırada bulunuyor ve diğer 7 adayla birlikte giriş sınavına davet ediliyorlar. Giriş sınavında her ne hikmetse, Ül*****Ca***** isimli gencimiz 47 puan, Tü***** Er***** isimli gencimiz ise 30 puan alıyor.  Diğer adaylar da 30-60 puan arasında notlar alırken Esra Nur Buğtekin hanımefendi 70 sınav puanı alarak rakiplerini geride bırakıyor ve ilk sıraya yerleşiyor. Tabi şimdi sizler yine farkettiniz! Sorular mı çalındı? Sınav kağıtları taraflı mı okundu? Yoksa gerçekten adil bir sınav oldu da, ilk iki aday başarısız mı oldu?  Şikayetler vs. derken, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi de çeyizi toparlayıp düğün telaşını bitiriyor.

Hem sakallı hem vefalı Ünal Hocamız da bu sayede derin bir nefes alıyor.

İki üniversite de kız alıp kız vererek gayrı dünür oluyor.

Onlar ermiş muradına, biz çıkalım kerevetine.

Ha bu arada kerevete çıkmadan; Haftanın Cevaplanmayan ve Cevaplanamayan Sorular Köşesinde Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yönetimine aşağıdaki soruları yöneltiyoruz.

Rektör Yardımcısı Ünal Kılıç, kızı Emine Rümeysa Ünal’ın Kayseri Üniversitesine atanması ile ilgili olarak Kayseri Üniversitesi Genel Sekreteri Ekrem Buğtekin ile telefonda ve yüz yüze görüşmüş müdür? 

Ünal Kılıç ve Ekrem Buğtekin, birbirlerini yakinen tanıyor mudur?

Ünal Kılıç, kızına torpil yapmış yada yaptırmış mıdır?

Ekrem Buğtekin’in kızının atanmasında torpil yapılmış mıdır?

Kişinin kızına torpil yapması caiz midir? Değilse kul hakkına girer mi?

Torpil yapan kişinin ilahiyatçı olması, torpili günah olmaktan çıkarır mı?

Sakal bırakınca işlenen günahlar görünmez olur mu?

Evladına torpil yapan kişinin cenaze namazı kılınır mı?

Sizden olmayan veya torpili olmayan gençlerimiz sizin gözünüzde gavur mudur?

Etrafınızda ahlak abidesi gibi gezerek kimi kandırıyorsunuz?

Ders verdiğiniz sınıflarda öğrencileriniz size saygı duymaya devam edecek mi?

Hangi dine inanıyorsunuz?

Değerli Okuyucularımız, düğündü cenazeydi bu haftayı da bitirdik vesselam. Önümüzdeki hafta tekrar görüşmek dileğiyle. Hiç meraklanmayınız, SCÜ’de Usulsüzlük bitmez. Hepsini yazacağız.

KAYNAK: SİVAS POSTASI

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Gökhan EKEN
Gökhan EKEN 3 ay önce
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ünal Kılıç'ın Kızına Torpil Yapılması Hakkında Kınama Mesajı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ünal Kılıç'ın kızının Kayseri Üniversitesi'ne torpil yoluyla atandığı haberini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım.

Bir eğitimci ve akademisyen olarak, liyakat ve adil bir şekilde yapılan atamaların önemini her zaman vurgulamışımdır. Bu nedenle, Prof. Dr. Ünal Kılıç'ın yaptığı bu torpil hadisesi, kabul edilemez bir durumdur.

Bu olay, sadece Prof. Dr. Ünal Kılıç'ın değil, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nin ve Kayseri Üniversitesi'nin de saygınlığına zarar vermiştir. Ayrıca, liyakat sahibi gençlerin önünü kesmekte ve akademik camiada güvensizlik duygusu yaratmaktadır.

Prof. Dr. Ünal Kılıç'ın bu etik dışı davranışını şiddetle kınıyorum. Kendisinin bu hatadan ders almasını ve akademik camiada liyakat ve adaletin önemini her zaman göz önünde bulundurmasını bekliyorum.

Ayrıca, bu konunun ilgili makamlar tarafından araştırılmasını ve gerekli yaptırımların uygulanmasını da talep ediyorum.

Prof. Dr. Gökhan EKEN

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Resim-İş Öğretmenliği Programı Öğretim Üyesi
Remzi üstel
Remzi üstel 3 ay önce
Ah o rektör yardımcısı sakallı ilahiyatçı, sorsan kul hakkının herşeyin üstünde olduğunu söyler. Bu kul hakkının da üstünde bir mesele. Nasıl senin kızından daha yüksek puan alan birinin yerine kızını alırsın. Bunu kul da sorar Allah da sorar. Bir ömür boyu kızına ve kendine haram lokma yedireceksin.Ah sakallı bu hak yemeyi ilahiyatçı kimliğine nasıl yakıştırdın. Haram yemenin kul hakkına girmenin en büyük günah olduğunu hemde bilerek. Sakallı rektör yardımcısı 8.yıl boyunca yediğin kul hakkı arşı geçti. Elbet bunu yüce Allah sana soracak sakallı.
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
Sosyal medyaya mı internet medyasına mı güveniyorsunuz?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
24.05.2024
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Galatasaray3799+64
2Fenerbahçe3796+62
3Trabzonspor3764+17
4Başakşehir FK3758+10
5Beşiktaş3756+6
6Kasımpaşa3753-4
7Alanyaspor3852+3
8Sivasspor3751-8
9Çaykur Rizespor3750-8
10Antalyaspor3849-5
11Adana Demirspor3744-3
12Samsunspor3743-8
13Kayserispor3742-12
14Gaziantep FK3741-8
15Konyaspor3741-11
16MKE Ankaragücü3740-4
17Hatayspor3738-9
18Fatih Karagümrük3737-5
19Pendikspor3737-30
20İstanbulspor3716-47
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
CİLALI TAŞ!