USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Sağlık

Sivas'ta Hastalar Artık Daha İyi Hizmet Alacak

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesine mamogrofi cihazı kazandırıldı. Kazandırılan bu cihazla hastalara daha iyi hizmet sağlanacak.

Sivas'ta Hastalar Artık Daha İyi Hizmet Alacak
15-09-2023 10:04
SİVAS
Google News

Erdem TAHILLIOĞLU

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Radyoloji Bölümünde hizmete kazandırılan mamogrofi cihazının açılışı gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen açılışa SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ünal Kılıç ve Prof. Dr. Hakan Yekbaş, Genel Sekreter Doç. Dr. Enis Baha Biçer, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ömer Tamer Doğan, akademisyenler ve sağlık çalışanları katıldı.

Rektör Prof. Dr. Yıldız yaptığı konuşmada, “Hastanemize kazandırdığımız yeni cihazlarımızla birlikte hastalarımız daha iyi bir hizmet alacaklar. Türkiye’de sadece dört yerde bulunan bu mamografi cihazıyla teşhisler daha hızlı ve güvenilir olacak. Üniversitemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Cihaz hakkında açıklamalarda bulunan Radyoloji Ana Bilim Dalında görevli Dr. Öğr. Üyesi Nisa Başpınar, “Mamografi cihazının esnek parçaları sayesinde çekimler daha az acılı oluyor. 3 boyutlu görüntüler elde edilen cihazla ilaçlı çekimler yapılarak ilaçsız çekimlerde saptanamayan kitleler bu yöntemle çok daha kolay saptanabiliyor. Kitlelere hızlı ve rahat bir biçimde biopsi yapılıyor. Eski usul cihazlara göre bu cihazla hasta konforu çok daha fazla iyileştiriliyor. Hastanemize kazandırılan bu hizmetler için Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız’a teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Sivas İrade- Sivas Gündem- Sivas Haberleri- Sivas son dakika

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
Sosyal medyaya mı internet medyasına mı güveniyorsunuz?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
28.09.2023
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ