USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Sürücülerin Yağdonduran Çilesi Bitiyor

Kangal ile Ulaş ilçeleri arasında 2 tüp şeklinde yapımı devam eden 1567 metre uzunluğundaki Yağdonduran Tüneli'ndeki inşaat çalışmalarının yüzde 85'i tamamlandı. Tünelde test sürüşü gerçekleştiren Vali Yılmaz Şimşek, projenin Ekim ayı içerisinde hizmete gireceğini müjdeledi.

03-06-2023 10:30
SİVAS
Google News

Erkan YILDIZ 

Vali Yılmaz Şimşek, dünyaca ünlü çoban köpeği ve doktor balıkları ile ünlü Kangal ilçesini ziyaret etti.

İlk olarak 29 Mayıs tarihinde Sivas-Kangal karayolu Yağdonduran mevkiinde meydana gelen elim trafik kazasında hayatını kaybeden minibüs şoförü Muammer Özgür Biçil'in baba ocağını ziyaret eden Vali Şimşek, kazada hayatını kaybeden vatandaşlara Allah rahmet dileyerek, aileye de başsağlığı dileklerini iletti.

Vali Yılmaz Şimşek, Kangal ilçesinde bir süre önce yapımı tamamlanarak hizmete giren 25 yataklı Kangal Devlet Hastanesi'nde incelemelerde bulundu. Başhekim Emir Gökalp'ten hastanenin genel durumu hakkında bilgi alan Şimşek, hastanede tedavi gören hastaları da ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu.

HASTALARI ZİYARET ETTİ

Vali Şimşek, ardından Kangal ilçesinde bir süre önce yapımı tamamlanarak hizmete giren 25 yataklı Kangal Devlet Hastanesi'nde incelemelerde bulundu. Başhekim Emir Gökalp'ten hastanenin genel durumu hakkında bilgi alan Şimşek, hastanede tedavi gören hastaları da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

KANGAL'A HALK KÜTÜPHANESİ KAZANDIRILACAK

Vali Şimşek, Kangal ilçesi temasları kapsamında; eski imam hatip ortaokulu yerine yapılması planlanan Gençlik Merkezi ve Halk Kütüphanesi alanında incelemelerde bulundu. Binayı gezen Şimşek, Kangal Kaymakamı Onur Aykaç ve yetkililerden yapılacak proje hakkında bilgi aldı.

KAYMAKAM AYKAÇ’TAN BRİFİNG ALDI

Kangal’da vatandaşların çay ikramına da icabet eden Şimşek, misafirperver ilçe halkına teşekkür etti. Şimşek, ilçe programlarının bir sonraki ziyaretini Kangal Kaymakamlığına gerçekleştirdi. Kangal Kaymakamı Onur Aykaç ile bir araya gelen Vali Şimşek, ilçede planlanan projeler ve devam eden kamu hizmetleri hakkında bilgi aldı.

KADINLARIMIZIN SOSYALLEŞMESİNE KATKI SAĞLIYOR

Vali Yılmaz Şimşek, Kangal ilçesinde Halk Eğitim Merkezini ziyaret ederek kursiyerler ve usta öğreticiler ile bir araya geldi. Kursiyerler tarafından yapılan el emeği göz nuru ürünleri inceleyen Vali Şimşek, "Bu tür önemli kurslar, kadınlarımızın sosyalleşmesine ve ev ekonomisine katkı sağlıyor" dedi.

KANGAL KÖPEĞİ IRKI GELECEK KUŞAKLARA AKTARILIYOR

Vali Şimşek, ilçe ziyaretleri kapsamında Kangal Köpeği Yetiştirme Çiftliği'ni de ziyaret etti. Sivas'ın önemli değerlerinden biri olan Kangal Köpeği ırkının korunduğunu belirten Vali Şimşek, ırkın gelecek kuşaklara aktarıldığını ifade etti.

EKİM AYINDA HİZMETE AÇILACAK

Vali Şimşek, Kangal Köpeği Yetiştirme Çiftliği ziyaretinin ardından inşaat çalışmaları devam eden Sivas-Kangal karayolu üzerindeki Yağdonduran Tüneli’nde incelemelerde bulundu.

Karayolları yetkililerinden tünelin son durumu hakkında bilgi alan Vali Şimşek, tünelde test sürüşü de gerçekleştirdi.

Tünelin Ekim ayında açılacağını müjdeleyen Vali Şimşek, "Yağdonduran Tüneli’nden test sürücüsü gerçekleştirdik. Yüzde 85 oranında tamamlandı. Aydınlatma ve havalandırma çalışmaları sürüyor. İnşallah Ekim ayının başında bu tüneli hizmete açmış olacağız. Böylece vatandaşlarımız zorlu kış şartlarından etkilenmeden daha konforlu daha hızlı bir şekilde bu tünelden geçecekler. Yolda yaklaşık 1,5 kilometre kısalmış olacak. Ben şimdiden tüm Sivaslılara ve tüm ülkemize tünelimizin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Programlarda Vali Yılmaz Şimşek'e, Kangal Kaymakamı Onur Aytaç, Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ile ilgili kurum müdürleri eşlik etti.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
Sosyal medyaya mı internet medyasına mı güveniyorsunuz?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
29.09.2023
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ