USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

?GELENEKLERE DEĞİL TAŞKINLIKLARA KARŞIYIZ?

?GELENEKLERE DEĞİL TAŞKINLIKLARA KARŞIYIZ?

?GELENEKLERE DEĞİL TAŞKINLIKLARA KARŞIYIZ?
04-05-2017 06:00
Google News


AHMET TIRPAN

Bazı şoförlerin askeri konvoylarda taşkınlık çıkardığını bunu da gelenek görenek adı altında yaptığını ifade eden Gürbüz, "Biz gelenek, görenek ve adetlere saygılıyız ancak bölge sakinleri ve hastaları da düşünmek zorundayız. Biz geleneklere değil, taşkınlık çıkaranlara karşıyız. Unutulmamalıdır ki evlerimizde çocuklarımız, öğrencilerimiz, yaşlılarımız, hastalarımız bizden huzur ve sükunu temin etmemesi istemektedir. Bizim çabamız budur yoksa ceza yazmayla bizim elimize bir şey geçmeyecektir" dedi.
"TAŞKINLIĞA MÜSAADE
ETMEYECEĞİZ"
Konvoylarda görülen gereksiz korna çalma, egzoz patlatma, araçlardan sarkma ve araçlardan ateş etme gibi eylemlerin yasaklandığını belirten Gürbüz yaptığı açıklamada; "16 Kasım tarihinde valilik emriyle ilimizde asker uğurlama, düğün törenlerinde ve sportif müsabakalarda sevinç gösterileri gibi hallerde ilimiz caddelerinde meydana getirilen konvoylarda gereksiz korna çalma, egzoz patlatma araçlardan sarkma, araçlardan ateş etmek gibi eylemler yasaklanmıştır ve bu filleri işleyenlerin hakkında yasal işlemin yapılacağı duyurulmuştur. Ancak yapılan uyarılara rağmen konvoylarda aynı şekilde korna çalmak suretiyle gürültü yapıldığı, gençlerin araçtan sarkarak, trafik güvenliğini tehlikeye düşürdüğü görülmektedir. Bundan sonra bu tür eylemlerde bulunanlara kesinlikle göz yumulmayacak ve ilgililer hakkında cezai işlem uygulanarak bu tür eylemlerden men edilecektir" şeklinde konuştu.
"KONVOYLAR CAN ALIYOR"
Asker uğurlama ve düğün törenlerinde yaşanan taşkınlıklar sebebiyle can kayıplarının yaşandığına dikkat çekerek uyarılarda bulunan Gürbüz; "2016 yılında asker uğurlama konvoyunda Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı´nda meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Muhammet Doğan ve Burak Korkmaz´ı henüz unutmadık. Hafik ilçesinde yapılan asker uğurlama töreninde meydana gelen kazada 18 yaşındaki Sibel Arzuman olay yerinde hayatın kaybetmiştir. Bundan sonra bu gibi olayların yaşanmasına müsaade etmeyeceğiz" ifadelerine yer verdi.