USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ekonomi

Türkiye'de Sadece Sivas'ta

Yapı denetim firmaları Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’nda (STSO) düzenlenen istişare toplantısı bir araya geldi.

Türkiye'de Sadece Sivas'ta
12-09-2023 12:45
SİVAS
Google News

Ömer ÜN 

Sanayi yatırımlarında inşa faaliyetlerinin önünü açmak için, yapı denetim firmaları ile Sivas Ticaret ve Sanayi Odasında (STSO) istişare toplantısı gerçekleştirildi.

STSO Başkanı Zeki Özdemir başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Doğan, Demirağ Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürü Mustafa Beştepe ve yapı denetim firmalarının temsilcileri katıldı.

Başkan Zeki Özdemir Demirağ OSB’nin önemi üzerinde durarak “Demirağ ile ilgili bazı sıkıntılar gündeme gelmişti. Demirağ’ı çok önemsiyoruz, hepimize bu konuda görev düşüyor. İki yıl gibi kısa bir sürede yüzde 80 gibi bir doluluğa ulaşmış bölge biliyorsunuz, Türkiye’de tek. Gerek hemşehrilerimiz gerekse dışarıdan gelen büyük yatırımcılar sanayi tesisi kurmak için buralara geldiler. Bu sebepten dolayı bizlerde onları hızla üretime nasıl geçiririz, ihracata nasıl katkıda bulunuruz, öngörülen istihdamları nasıl sağlarız onun derdine düşüyoruz.  Yapı denetim firmaları da dâhil olmak üzere hepimiz bu işin birer parçasıyız. Başta Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüz ve OSB Müdürümüz olmak üzere bu dertlerinizi dinlemek, sizin önerilerinizi bizim taleplerimizi bir araya getirerek nasıl çözüm oluştururuz maksadıyla sizlerle bir araya gelmek istedik” ifadelerine yer verdi.

Demirağ OSB’nin parsel durumu ve tahsisleri hakkında bilgiler veren OSB Müdürü Mustafa Beştepe, yapı denetim için geçerli süreleri yönetmelik çerçevesinde anlattı.

İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Mustafa Doğan da Demirağ’ın önemine değinerek toplantıda konuşulan sorunları Bakanlığa ileteceğini sözlerine ekledi.

Sivas İrade- Sivas Gündem- Sivas Haberleri- Sivas son dakika

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
Sosyal medyaya mı internet medyasına mı güveniyorsunuz?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
28.09.2023
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ